Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szemuveg vagy kontaktlencse?...

Szemuveg vagy kontaktlencse? melyek a kontaktlencse hatranyai? Es elonyei?

Figyelt kérdés
2008. nov. 27. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő van:

- kontaktlencsét akkor hordok, amikor a szemüveg hátrány, de fontos jól látni (pl. fellépéskor)

- szemüveget meg minden más esetben, amikor fontos jól látni


Lencsével arra kell figyelni, hogy nagyon tiszta legyen a kezed, mikor felteszed a szemedre, meg leveszed, és lehetőleg ne menjen be semmi a szemedbe idegen anyag (pl. a sminket is óvatosan csak a szem környékén), illetve ha allergiás vagy valamire, ami miatt a szemedet is érheti baj, akkor fokozottan kell erre figyelni (én pl. a rovarcsípésre vagyok allergiás, egyik szememet meg is csípte lencsével valami, abban a szememben nem hordhatok soha többé lencsét emiatt, de mivel nekem csak alkalmi lencsém van, így nem gond, ha csak a másikban van lencse, amikor fontos)

Állandó lencsének a tisztítására kell odafigyelni, meg ha nem egyforma a 2 szemed, akkor nem szabad összekeverni.

2008. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én inkább szemüveget hordok... Volt kontaktlencsém is, de nem szerettem. Soha nem felejtem el a nászéjszakámat :D, mondtam az újdonsült férjemnek, hogy mindjárt megyek, csak kiszedem a kontaktlencsét, de egyszerűen nem akart kijönni. Fél óra múlva a férjem vette észre, hogy a földön van... Valahogy kiesett és észre sem vettem, pedig elég rossz a szemem.
2008. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az alap dolog a szemüveg, a kontaklencse pedig alkalmakra(lehet mindennap, DE nem egésznap)

Tehát ha csak egyiket akarod akkor szemcsi, ha érdekel még több info a témárol írj, és válaszolok bármire, v vegyél fel msnre, (nekem asszem 3éve van lencsém..)

2008. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
koszonom!!!:)
2008. nov. 28. 06:43
 5/7 anonim válasza:
Én szerettem volna kontaktlencsét, megkérdeztük, és amit így mondott az orvos (műkönny, zselé,+a lencsét is cserélni kell néha) hát inkább maradtunk a szemüvegnél. Én szeretem. Szerintem jobb a szemcsi.
2009. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kontaktlencsére szavazok. Kb. fél éve álltam át. Gyűlöltem a szemüveget, de nem mertem a lencsét, mert ijesztgettek a fertőzésekkel, stb... hülyeség. Ha higiénikusan csinálod (megmosod a kezed előtte, utána rendesen, stb.) semmi baj nem lehet. Kényelmesebb, én jobban is érzem magam benne, plusz ha táncolok, nem idegesít a szemüveg lötyögése. De egyénfüggő. Van, akinek szúrja a szemét, elcsúszik, stb. Neked kell megtapasztalnod, melyik jobb.
2009. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Én is a kontaktlencse mellett szavaznék :) Persze emberfüggő.Én 5 évig használtam szemüveget , mindig mikor mentünk vizsgálatra megkérdeztem mikor lehet már kontaktlencsém. Persze engem is azzal riogattak hogy fertőzések, szembetegség stb. Aztán most egy éve végre kaptam kontaktlencsét. Sokkal jobb mint a szemüveg. Szerintem nagyon sok előnye van. Sokkal jobb a térlátás benne, nem ütik le a fejedről:D teszem azt tesi órán..stb Nincs nyáron az hogy lecsúszik a fejedről.. meg ilyenek én nagyon szeretem.. utáltam a szemüveget.. A hátránya annyi lehet hogy be kell tartani tényleg a higiéniát.. meg kissé drágább mulatság mint a szemüveg.. De én már teljesen hozzászoktam reggel kelés alapos kézmosás lötyivel lencse alapos takarítás berakás este ugyanez simán jó =)

páás

2009. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!