Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szemüveg vagy kontaktlencse?

Szemüveg vagy kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Kisgyerekkorom óta szemüveges vagyok, most viszont szeretném kipróbálni a kontaktlencsét is. Az ismerőseim mind azt mondják, hogy sokkal szebb az arcom szemüvegben, próbálnak lebeszélni. Hogy tudhatnám meg az igazat? Hiszen ők már szemüvegben ismertek meg, ehhez vannak hozzászokva, így erősen elfogultak. Állítsak meg egy idegent az úton? :-) Esetleg még megkérdezhetném az optikust is, de ő úgy is azt mondja, hogy vegyem megy a kontaktlencsét.
2011. márc. 31. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

A legfőbb itt, hogy te hogy érzed jobban magad. Én például kontaktlencsét hordok, emellett persze van szemüvegem, amit otthon használok. Szerintem a kontaktlencse sokkal kényelmesebb, és több mindent lehet vele csinálni. Gondolok itt a sportokra pl. :)

Az meg, hogy ki hogy ismert meg, az mindegy. Előbb-utóbb mindet megszokják. :)

Amúgy ha gondolod küldj egy képet szemüveggel és szemüveg nélkül priviben, és én is megmondhatom, szerintem hogy vagy szebb.

De én ajánlom a kontaktlencsét, jóval macerásabb a használata, de nekem megéri. :) Már 5 éve hordom lassan.

18/L

2011. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Ez olyan mintha azt mondanák a sántának,hogy jobban néz ki bottal mint bot nélkül.
2011. márc. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
szerintem szemüveg nélkül mindenki sokkal szebb
2011. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
szebb a kontaktlencse... meg drágábba is. szemüveggel csak egyszer van baj, ezzel havonta, kéthavonta. nem is kevés. ha ilyen jó anyagi helyzetben vagy, hogy csak a kinézet érdekel, akkor nyugodtan válts lencsére
2011. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, neked melyik tetszik. Nehogy úgy akarj már kinézni, ami másnak tetszik(egy vagy két embernek), neked meg nem :D

És az sem igaz, hogy "mindenki jobban néz ki szemüveg nélkül", igenis vannak olyanok, akiknek nagyon jól áll a szemüveg.

2011. márc. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is pont úgyanígy vagyok most :D de ki szeretném próbálni a kontaktlencsét. tudom hogy drágább,de aki nem szemüveges gyerekkora óta,az nem értékeli hogy milyen jó szemüveg nélkül,úgyhogy én nem hagyom magam lebeszélni:D
2011. márc. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Én tinédzser koromba lettem szemüveges. Nagyon zavart, ezért kontaktlencsére váltottam. Sokkal jobban érzem magam, és szerintem is csak ez számít. Nem érdekel hogy kinek mi tetszik és ha olyan kedvem van akkor szemüveget veszek fel. Másrészt meg szerintem nem olyan vészes az ára, mert pl. az én szemem 2 év alatt sokat romlott ami azt jelentette, hogy volt olyan év amikor kétszer csináltattam szemüveget. Ha így nézzük a kontaktlencse nem is drága. Ja és "szabadságot" ad!

2011. márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

"Ja és "szabadságot" ad" Levettem a szemüvegem ... most visszavettem. Ez vagyok én.

Te: kimegyek a fürdőbe, kezet mosok, belenyúlok a szemembe, kiturkálom a lencsét, a tokjába teszem, megcsinálom a másik oldalon. Megtisztítom. Kiszedem a tokjából, széthúzom a szemem, óvatosan a szememre helyezem. Megcsinálom a másik oldalon, visszajövök a szobába, visszaülök a gép elé.


szerintem a lencsétől jobban romlik a szemed... a szemüveget levéve, legalább tudod erőltetni, tornáztatni.

2011. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

"Ja és "szabadságot" ad" Levettem a szemüvegem ... most visszavettem. Ez vagyok én.

Te: kimegyek a fürdőbe, kezet mosok, belenyúlok a szemembe, kiturkálom a lencsét, a tokjába teszem, megcsinálom a másik oldalon. Megtisztítom. Kiszedem a tokjából, széthúzom a szemem, óvatosan a szememre helyezem. Megcsinálom a másik oldalon, visszajövök a szobába, visszaülök a gép elé.


szerintem a lencsétől jobban romlik a szemed... a szemüveget levéve, legalább tudod erőltetni, tornáztatni.


?????

Te meg miről beszélsz? Minek szólsz hozzá, ha lövésed sincs az egészről?

Bőven elég este kivenni, reggel berakni. Sőt! Vannak már olyan kontaktlencsék is, amelyeket elég harminc naponta cserélni is akár, az idő alatt még piszkálgatni sem kell.

Este fél perc alatt meg van az egész. Kiveszem, beleteszem a tartóba, ráöntöm a tisztító folyadékot, rácsavarom a tároló tok kupakját, és összerázom. Ennyi. Reggel meg csak kiveszem, és sminkelés előtt beteszem. Naponta két percnél többet nem vesz el az életemből a kontaktlencsével való "bajlódás". Sőt, szerintem kevesebb időmbe is kerül. A kontaktlencse nem takarja el a szememet (vétek lenne eltakarni), ellenben a szemüveggel. A kontaktlencsével minden irányba tökéletesen látok, amíg a szemüveggel csak addig, amíg a szemüveg ér. Tehát alól és kétoldalt kilátok. Roppant zavaró tud lenni. A szemüveg bepárásodik, ha pl. a téli hidegben bemegyek egy szórakozóhelyre. A kontaktlencsét nem kell kiturkálni, mert aki megtanulja, az egy laza mozdulattal kiveszi, és kész. Akarod, vagy nem akarod kérdés. Mit kell a szemen erőltetni, meg tornáztatni? Fogadjunk, hogy te sem csinálsz ilyet, de ha mégis csinálsz, akkor évek óta nem javult a szemed tőle, az is biztos...7 éve van kontaktlencsém, és a rémálmom a szemüveg. Soha többet!

2011. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!