Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szemüveg vagy kontaktlencse?...

Szemüveg vagy kontaktlencse? Miért?

Figyelt kérdés
Érvek és ellenérvek mindkettő mellett? Előnyei,hátrányai egyiknek és másiknak?
2010. márc. 15. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szemüveg - mert a jó szemüveg öltöztet, mindenféle keretet lehet kapni, ezerféle színben, fazonban , így mindenki megtalálja a neki tetszőt.


Kontaktlencse - nem zavar sportolásban, edzésen stb, de több vele a macera.

2010. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a kontaktlencse sokkal kényelmesebb. nem zavar, nem esik le, ha megrázod a fejed :D

viszont az igaz, hogy a szemüveget könnyebb felvenni, mint a lencsét betenni, de azt is gyorsan meg lehet tanulni :)

2010. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Én szemüveges is meg kontaktlencsés is voltam.

Sokáig szemüveges voltam, azzal nem volt semmi bajom, jó, néha zavart, amikor bepárásodott vagy egyebek, de megszokható.

A kontaktlencsével meg tényleg kell vigyázni.. én spec. nem növeszthettem meg a körmöm, mert ahogy vettem ki a szememből...

Kicsit többet kell vele törődni, mint a szemüveggel és a szemüveg hosszútávon olcsóbb.. perpill ezért váltottam most vissza szemüvegre :)

2010. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet!
2010. márc. 15. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:

a szemüveg öltöztet, keretet ad az arcnak, sokféle változata van. hátránya hogy bepárásodik, maszatos lesz, zavarhat a sportolásban.


a kontaklencsét nehezebb betenni, CSERÉLNI KELL!!! azt hiszem 3 havonta. ha betetted, kevesebb gond van vele.


szóval kontaklencse drágább

2010. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ellenben a lencsétől nem romlik tovább a szemed, ez is fontos szempont lehet!
2010. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egy másik helyen azt olvastam,hogy a lencsétől romlik. O.o most akkor hogy van ez?
2010. márc. 15. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, én lencsepárti vagyok. Havonta kell eldobnom az 1pár lencsémet, de ezzel együtt is évi 25-28eFt-ból kijövök kb. Ennél én sokkal drágábbak is láttam szemüveget (igaz olcsóbban is). Erre még nem ült rá senki és nem is verték le rólam :-). Ha sportolsz, akkor ez nem kérdés. És ha hordasz napszemüveget (ajánlott) akkor sem.
2010. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!