Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szemüveg vagy kontaktlencse?

Szemüveg vagy kontaktlencse?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, lassan 10 éve van szemüvegem. Szeretnék váltani,de félek az új dolgoktól. Az ismerőseimnek először szokatlan lesz. Persze, a lencsének rengeteg előnye van,de engem "szemüvegesen" ismernek. Ti cserélnétek?
2009. márc. 11. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
én biztos, hogy nem... sokkal job a szemüveg.. sztem
2009. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ha anyagilag megengedheted, válts kontaktlencsére.
2009. márc. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

hiába engedhetet meg magadnak,lehet hogy nem bírja a szemed!:S Akkor tök fölöslegesen költesz el egy rakás pénzt.

Viszont egy jól megválasztott szemüveg ami illik hozzád,az csinossá tesz.

2009. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

próba szerencse, én váltanék, el is mentem próbalencsét iratni, de nem tudtam betenni...

szerintem próbáld meg, ha nem megy, ne erőltesd, de ha előre rettegsz tőle, akkor kevesebb az esély is, hogy beválik.

nekem rettentő furcsa volt hogy egy hideg nedves valami a szememhez ért :S

2009. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 vav22 válasza:
Én 3 éves korom óta voltam szemüveges, kb. általános 7.be lett kontaktlencsém, 6 évig voltam kontaktlencsés, megváltás a szemüveghez képest. Mostmár majdnem egy éves megműttettem a szemem, azóta sem szemüveg sem lencse. Ha elmész orvoshoz, ő megvizsgál, kiválasztja a számodra legmegfelelőbb lencsét, ami legjobban illeszkedik a szemedhez, megtanítja kivenni-berakni is, és először kapsz próbalencsét, visszamész X idő múlva és ha beválsz akkor veszel kontaktlencsét, ha nem nem... Eleinte kell egy kis időt szánni a berakásra, de hamar belejön az ember, aztán már csak egy pillanat az egész. Szerintem nem kell túllihegni a dolgot. Nem hasraütésre mondom, hanem 6 év kontaktlencse után :-)
2009. márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
9 évig szemüveges voltam, kontaktlencsém sohasem volt. Szerintem a szemüveg sokkal jobb. Engem tuti idegesítene már maga a tudat is, hogy az a valami a szememen van. :) Viszont sokszor nagyon zavaró volt, hol a szemüveg, hol az, hogy nem látok nélküle, úgyhogy nemrég megműttettem a szemem. És hiányzik a szemüveg... Amint lesz pénzem, csináltatok egy dioptria nélküli szemüveget, mert mint előttem már valaki írta, egy jól megválasztott keret csinosít.
2009. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én kb 2 éve váltottam lencsére, és ezerszer jobb mint a szemüveg, szemüveget mindig le kellett vennem nyáron amikor elmentünk velencei tóba fürdeni, télen bepárásodott, esett rá az eső, állandó törölgetés.. stb stb..

nekem 1 hétig tartott az a dolog,hogy úh mintha valami lenne a szememen,

utána észre se vettem és meg is szoktam..

Nekem első lencsepróbánál is sikerült már beraknom, fura volt mert a szemüveggel csak egyenesen előre látsz oldalra meg felül homályos ( ha nem mozgatod a fejed)

lencsénél meg tökjó hogy nem kell mozgatnom a fejem azért, hogy oldalra is tökéletesen lássak..

Amikor megjött az első lencsém akkor sajna az első héten fél órával előbb kellett kelnem , mert vacakoltam, vele.. de mostmár kemény 30mp-et vesz igénybe :D

2009. márc. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kontaktlencseeee :)
2009. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mind2 jó. A szemüvegnek a nagy hátránya, hogy nem tudsz nyáron napszemüveget horadani, ha csak nem csináltatsz spéci színezett lencsét. Ezen kívül rossz oldalt fekve tévézni mert a pérna felnyomja és van még jó pár helyzet mikor kényelmetlen. A kontaktlencse hátránya akkor jön elő mikor valaki olyan álomszuszék, mint én. Sajnos tévézés közben többX elaludtam és nagyon begyulladt a lencsétől a szemem, hónapokig nem tudtam újból hordani. Ma már vannak olyanok is, amikben aludni is lehet, elvileg egy negyed évig ki sem kell venni az emebrnek a szeméből. Na én azért nem vállalnám be. Minden nap kiszedni és betenni elég macerás. Amit javaslok, hogy tartsd meg a szemüveget és kezdj el a lencsével kísérletezni. Hordhatod felváltva mind2-t. Mind2nek van előnye és hátránya is. Ha elmentél az orvoshoz és kipróbáltad a próbalencsét én javaslom, hogy ne oda menj vissza vásárolni hanem netről rendeld emg az új lencsét mert sokkal olcsóbb! Sok sikert!:)
2009. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
lassan 4 éve van kontaktlencsém és semmi panaszom nincs vele, reggel-este kb 1 percig kell vele foglalkozni és én egyáltalán nem is érzem, hogy van valami a szememen, csak azt, hogy tökéletesen látok mindent szemüveg nélkül! :P csak ajánlani tudom, mindenképp próbáld ki és ha valamiért nem jön be mégsem, akkor sem veszítettél semmit
2009. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!