Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a testemmel?...

Mit csináljak a testemmel? (Összetett kérdés)

Figyelt kérdés

Nem vagyok megelégeve magammal, semmilyen téren.

Kezdjük a szőrösséggel.

Nem tudok már mit kezdenj vele. Beleőrülök, hogy kb minden nap kb 1-2 órát elvenne az életemből. Illrtve ha minden nap csinálnám, gondolom kevesebb idő lenne, de így hogy hetente, így konkrétan "gyalulni kell", főleg hogy egyre szarabbak a borotvák, és 1 láb után el is lehetne dobni.

Mindenhol borotválkozom, legalább 5-6 éve. Először csak láb, majd hónalj, has, jött a derék, és minden. Egészen a legkisebb egységig, pl: az ujjamon/kezfejemen legkisebb szőröket is, mert zavart. Az arcom is, de azt az egyet gyantázom, vagy szőrtelenítőkrémezem. Borzalmas így élni, és zavar hogy fehér a bőröm, és a fekete pontok már borotválás után is látszanak, valamint szúrnak 3 óra után. Kozmetikushoz nem szeretnék menni, mert 1. Elég sok pénz, és nagyon szègyenlős vagyok.. tudom, nem kéne, mert nem röhög ki meg semmi.

Epilátoron gondolkodtam, az is elég sok pénz, es félek hogy esetleg nem bírom, és csak kidobott pénz volt. Habár nem érdekelne, a legfájdalmasabb kínokat is átèlném, hogy megszabadulhassak legalább egy hétre tőle... mit ajánlotok?


Továbbá, nagyon zavar, hogy akárhanyszor mosom meg a fülem, olyan mintha hámlana. Ez mitől lehet? A külső része, mintha kilenne száradva, a felső hámréteg jön le. Mit tehetnék vele?


Rendkívül pattanásos a hátam. Most már annyira nem is lenne, de régebben nyomkodtam (hiba volt) és lilás szürkés foltokként maradtak ott. Soha nem fog elmúlni..? Mit tehetek ellene? Sokat takargatom, csak itthon hagyom szellőzni.


Az is közrejatszhatott, hogy izzadós vagyok. Csak fekete ruhát tudok viselni, és pulcsiban járok nyáron is... színes ruhákat kerülöm, beleizzadok... gátlásaim vannak emiatt is.


A hajam nagyon zsírosodik, ezért mindennapos hajmosásra vagyok ítélve. Tudom nem kéne, de próbáltam már a "kihúzásos" technikát. Nem lett jobb.


Az arcbőröm nagyon száraz, és ugyanakkor zsíros. A homlokom a legzsírosabb felület, a szemem alatti rész pedig száraz, apró kiálló "nemlátszódó" pöttyök vannak, nem tudom mik... tehát nem látszik, csak ha végigsimítom rajta a kezem, érzem. Mitesszerek, pattanások ellen mit lehet itt is? Lehet hogy megkockáztatom a kozmetikust ebből a szempontból. Mennyibe kerülhet egy ilyen kezelés? Hatásos?


Nagyjából ezek vannak, boldogtalan vagyok... amíg ezek nem lesznek rendben, az önbizalmam 0. Néha beletörődöm, hogy nem tudok mit csinálni. Van amikor rámjön, hogy na most elegem van és teszek ellene, és nem érdekel senki, máskor pedig begubózok, és sírok egy sarokban, mert így teljes életet élni nem lehet...


Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni, akármelyik részében!


16/L


2018. ápr. 22. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az arcbőroddel kezdeném. Mindenképpen menj el kozmetikushoz, én gyogykozmetikust ajánlok, hidd el, sokat fog segíteni. Ő tud majd ajánlani kozmetikumokat is, de szerintem természetes anyagokat használj, mint pl méz, aloe Vera stb. Hidratáld a bőröd!! Nagyon nagyon fontos.

Menj el bőrgyógyászhoz, fog felirni gyogyszert, az segít a pattanásokon mindenhol. Fontos, hogy az arcodat és a hatadat is vedd a naptól (ruha, kalap, 50-es faktorszámú fényvédő). A foltok el.fognak halvanyulni idővel.

Hajmosás: ha minden nap hajat mosol, akkor egy ördögi körbe kerülsz be, ezt meg kell tornod. Ez van, ki kell húznod pár napot zsíros hajjal, hetekif fog tartani, de jobb lesz, hidd el. Csak kezdd el lecsökkenti a hajmosások számát, először kétnaponta, utána haromnaponta. Ha nagyon zsíros a hajad, használj szaraz sampont, vagy természetes alternatíva: nyilgyoker liszt. Én vattapamaccsal viszem fel a hajtovekre, szuperül felszívja a zsírt, sokkal jobb lesz a hajam. Amúgy púderként is használom az arcomra. Ja és ne használj korpasodas elleni sampont sokszor, mert az nagyon szárít, és csak zsirosodasra "biztatja" a fejbort. A cél legyen az, hogy heti egy-ket alkalomra csökkentsd le a hajmosást.

Hát tényleg nem jó, hogy minden nap borotválkozol, nagyon megerősíti a szőrt. Szerintem ruházz be egy epilatorra, 6-7 ezer ftert mar lehet kapni. Lehet kapni szintén otthoni használatra gyanta csíkot, azzal is tartósabb eredményt érhetsz el. Vagy kozmetikushoz is mehetsz gyataztatni, hidd el, látott már rosszabbat, mint a tiéd. Meg amúgy is, te fizetsz neki, örül, hogy van kliense. Szóval ezen ne stresszelj. Amúgy a tiltott szornovekedesnek lehet hormonális oka, pl hogy az androgenszinted túl magas. Erre megoldást nyújthat a fodormenta tea, valamint a fureszpalma kapszula. Keress rá, én pattanások miatt szedem, és nekem használ.

Izzadás: természetes folyamat. Az izzadás gátló nem is jók, mert megakadályozzak ezt a teljesen normális folyamatot. Keress egy jó dezodort, ami segít, hogy ne legyen zavaró a szag. Én Fa dezodort használok, szeretem. Vagy rengeteg természetes dezodor receptet is lehet találni a neten, szódabikarbóna, teafaolaj, levendula illóolaj, kokuszolaj, stb hozzavalokbol. Esetleg ezeket is kipróbálhatod. Napkozben szappanos vízzel ki is moshatod a honaljad, és utána újra dezodor. (Nyilván nem a suliban. Ilyen helyen mondjuk nedves zsepjvel, törlőkendővel felfrissitheted). Ne vegyél fel meleg napokon olyan ruhát, amin nagyon feltűnő az izzadság folt.

2018. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És ne aggódj, senki nem tökéletes!! Erositsd meg az önbizalmatmd, szeresd önmagad :))
2018. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Epilátort azért nem javaslok Neked, mert ami megfizethető, azaz 10.000 huf körül van, az nagyon selejt. Én vettem Rowentát, Philipset, mindkettőt visszavittem másnap a boltba... írod, hogy a pénz probléma. Pedig anélkül nem fog menni. Keress fel egy nőgyógyászt, mondd el neki ezeket a problémákat. Szerintem hormonális ez és fogamzásgátló segítene.

Szintén nem fog pénz nélkül elmúlni a lila folt sem. Én is küzdök hasonlóval, vannak C vitaminos készítmények horroráron, de a Bepanthenről is olvastam, hogy sokat javít rajta.

a füled akár ekcémás is lehet...menj el bőrgyógyászhoz.

2018. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!