Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak? A probléma...

Mit csináljak? A probléma összetett

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a fejemben teljesen más énkép van magamról külsőleg, mint ami az igazság. Hossz lesz amit írok, de ha valaki szán rám néhány percet, annak megköszönöm.

Kamaszkoromat élem, 16 éves lány vagyok. 6. osztályos koromig nagyon szépnek láttam magamat, több fiú is felfigyelt rám. Aztán, hogy mindenki "nőiesedett", én valahogy csúnyultam. A fiúk se figyeltek már fel annyira rám, öltözködésileg se voltam nőies, sehogy se.

Gimnáziumba kerültem, és elkezdtem változtatni magamon, az öltözködésem egyre jobb lett. Viszont ígyis értek kritkák külsőleg, még ha nem is bántásnak szánták az emberek....egyszerűen gyereknek érzem magamat, nem nőnek. Hiába vagyok még a gyerekkorban" sok tinitársam sugároza magából a nőiességet. Én hiába hordok nőies dolgokat, belőlem nem sugárzik. Én magam se fogadom el magamat, talán ez itt a baj. Van barátom, és Ő gyönyörűnek lát. Ez rengeteget segített, de a magamról alkotott képem még sincs a helyén. Pl nem szeretem a szemöldököm, mert VASTAG. Voltam kozmetikusnál, azt mondta nagyon szép, de látszik, hogy vastag....Még a barátom régen kérdezte, hogy szedem-e? A kósza szálakat szedem, de többet nem merek kiszedni, és pont azért, mert azt mindenki látná. Nagy változtatásokat nem merek tenni a többiek miatt.

Vagy pl ha csúnyának érzem magamat, nehezebben megy a felelés, a kiállás mások elé, stb...Mit tegyek, hogy tudjak pozitív irányba változni?


2012. febr. 5. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre nincs hatékony módszer. Magadat kell elfogadnod olyannak, amilye vagy! Esetleg azt próbáld meg, hogy mikor ráérsz leülsz szépen a tükör elé és megfigyeled magad, minden testészeden keresel valami szépet.

Annyi a lényeg, hogy önmagadban kell ezt eldönteni. Írhatunk mi akármit, nem fog működni, amíg te magad nem hiszed el, hogy szép vagy.

Remélem azért vmennyit segítettem neked

18/L

2012. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos volt a válaszod!:) Igazából vannak dolgok, amiket nagyon szeretek magamba, és a barátom rengeteget növelte az önbizalmam. Csak sajna a fejembe teljesen más kép van magamról, és sokszor elszörnyedek, hogy hogy nézek ki, és tényleg nem vagyok szép, mert nem nagyon mondják. valahogy nehezen tudom feldolgozni:D

De igazad van, ez rajtam múlik.

2012. febr. 5. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Esetleg még azt tudod cisnálni, hogy ami szép rajtad, azt kiemeled sminkkel, ruhával... Így talán te is könneybben elfogadod magad.

Ha gondolod privátban küldhetsz egy képet, hátha tudok segíteni sminkben, vagy ruhában :)

2012. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítettél:D! Igazából képet nem nagyon szeretnék küldeni, ne haragudj, de kedves vagy, hogy felajánlottad!:D

Igen sminkelni sminkeltem ritkán, de a barátom jobban szeret nélküle. A ruhákkal nincs gond, csak úgy az egész önképem. De megpróbálom megfogadni a tanácsodat, köszönöm:D

2012. febr. 5. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Mások miatt ne félj változtatni a külsődön, nyugodtan, szedd ki a szemöldököd, sminkeld ki magad, legyél mindíg ápolt, lehet, h ez kell ahhoz, hoyg elfogadd, felvállald magad, ne törődj senki véleményével, az a lényeg h te jól érezd magad a bőrödben.
2012. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!