Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Striák alakultak ki a combomon...

Anunimusz2002 kérdése:

Striák alakultak ki a combomon Eltüntethetők fogyókúrával?

Figyelt kérdés

15 Éves vagyok.

Nem vagyok túlsúlyos,sőt nagyon sovány is voltam ám hirtelen sokat híztam a combomra és a hasamra

A combomon striák alakultak ki,amik nagyon zavarnak..

Olvastam hogy ez a terhes nőknél szokott lenni..

Szoval ha lefogyok mondjuk 10 kilót (eleve tervben van) akkor eltünnek a striák?



2017. júl. 23. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

A stríák a bőrszövet sérülései, amelyek el nem tűnnek, csak idővel halványodnak.

Hiába fogysz, akkoris ott marad, mert gyakorlatilag hegek, mint egy műtét után.

Nekem is 10-en pár évesen lettek, ahogy a hormonális változások miatt hirtelen gyarapodott a súlyom, mint neked.

Most közel 30 vagyok, nem vagyok kövér, de a csíkok ott vannak, csak kifehéredtek.

Sajnos ezt befolyásolja a genetika is. Van, akinek elég rugalmas a bőre és elviseli ezeket a változásokat, van akinek nem.

2017. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Nem a fogyás lesz a kulcs! Vannak erre jó készítmények. Mondjuk azt hozzátenném, hogy most egy darabig próbálj nem gyorsan nőni/hízni. De semmiképp ne fogyózzál, attól csak megereszkedik a bőröd, meg a cicid is.


Vannak ilyen krémek, azok segíthetnek, főleg ha időben lekezded.

2017. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem fognak elmúlni. Elszakadtak a kötőszöveteid és ezek nem képesek "összeforrni" (holmi krémek hatására sem). Ez leginkább a genetikán múlik, nekem nagyon sok keletkezett 13 évesen, pedig nem híztam és nem is fogytam. Kezdetben lilák idővel pedig gyöngyházfényűvé válnak. El kell fogadnod, hogy ez már így marad, de szinte minden nőnek van, ha fiatalkorában nem is, terhesség alatt biztos kialakul.
2017. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!