Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan hozhatnám helyre a...

Hogyan hozhatnám helyre a sebekkel tarkított lábamat?

Figyelt kérdés
Epilátort használtam idáig szőrtelenítésre, de egyfolytában benőtt a szőr, nagyon mélyre, olyankor nekiállok tűvel kiszedni a benőtt szőrt és már iszonyat mélyen sebet ejtek a lábamon, amikoris fél óra szenvedés után kihúzok egy 2 centis szőrszálat... Utána persze, mondanom sem kell, hatalmas és mély seb keletkezik a helyén. Ebből van kb. 20 a lábamon. A többi 'szerencsésebb benövés pedig sok-dok mitesszer kinézetű fekete dudor, ami nem fáj, de ilyen nagy mennyiségben nagyon csúnya. Most elegem lett végleg az epilátorból és áttértem a borotvára. Igen, másnap már szúrós, de nem érdekel, mert ettől legalább nem nő be a szőr... A kérdésem az, hogyan tűntessem el a kis fekete benövéseket és hogyan gyógyítasam be a nagy, tűvel kapart sebeket? Nyár van, még az utcára sem merek már kimenni...

2016. júl. 1. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én epilálás/borotválkozás előtt és után mindig leradírozom a bőrt. Utána pedig rögtön shea vajat, vagy argánolajat kenek rá. Ezek jó bőrgyógyítók.

Esetleg ha nem bírja a bőröd a borotvát sem, próbálkozz meg a gyantával.

2016. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam én is az epilátorral, de már 1 éve hogy abbahagytam a használatát és mostanra kezdenek a sebek nyomai eltűnni... még most sem tökéletes. Sebgyógyító kenőcsök és hámlasztó krémek segítenek gyorsítani a folyamatot. Ha vannak még benőtt szőrjeid azzal menj kozmetikushoz, vagy bőrgyógyászhoz, normálisan kiszedik. Az utcán meg senkit soha nem érdekelt a sebes, heges lábam, én ugyanúgy szoknyákban jártam full sebesen is. Meg néhány gyógyfürdő is jót tett, főleg a Bükkszéki Salvus víz.
2016. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek :)
2016. júl. 2. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!