Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan szedjem le a börkeménye...

Hogyan szedjem le a börkeményedést a sarkamról?

Figyelt kérdés
A sarokreszelövel probálkoztam már, de sajnos az csak a piszkot tünteti el, ugyanolyan kemény marad:( Pedikűrös kizárva
2008. szept. 23. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha a sarokreszelő nem viszi le, akkor nem nagyon van más megoldás. Talán próbáld ki, hogy meleg vízbe teszel lábfürdősót (mi Baleát használunk Dm-be lehet venni, nem is olyan drága). Az valamennyire felpuhítja a kemény részeket, amit könnyebb lereszelni. És nekünk olyn reszelőnk van, aminek a nyele műanyag, de a reszelő része fém. Sztem ez valamennyire erősebb, mint a többi. Ha sikerült, akkor utána vastagon kend be lábpuhító krémmel aztán zokni rá:-)
2008. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért zárod ki a pedikűröst?

Érdemes lenne megállapitani hogy mennyire erős a bőrkeményedésed, mert rengeteg ember azt hiszi hogy nagyon és közben pedig szinte semmi nincs a lábukon. Több féle reszelő létezik egyénként, ezek közül is tudni kéne melyik való a te lábadra. Lehet hogy egy sima habkőreszelővel nem érsz el semmilyen hatást. De léteznek nagyon jó fajta reszelők is, amivel kizárt hogy nem megy le a bőrkeményedés. Nem tudom hogy mutassak neked most olyat. De ezek lényegesen érdesebbek, erősebbek, mint a többi. Van olyan is ami ilyen lyukacsos mint egy sajtreszelő, az is elég hatásos szokott lenni, csak utána még egy finomabb reszelővel át kell reszelni, hogy sima legyen a felület. Másik fontos szempont hogy az is lehet hogy a bőrkeményedésed inkább bőrszárazság és valami nagyon jó zsiros krém kellene hozzá. Próbáld meg azt hogy éjszakára bekened jó vastagon és zoknit húzol a lábadra. Egy hét után már észlelhető lesz az eredmény.

Nem tudom miért idegenkedsz annyira a pedikűrösöktől amikor ezeket a problémákat szakszemmel könnyebben megoldhatóvá lehetne tenni. Akár úgy is hogy egyszer elmész és megnézed mit használ rá, és hogy csinálja, milyen tipusú a lábbőröd stb.

Remélem azért tudtam segiteni.

Egy pedikűrös

2008. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ja és a reszelésről : nem tudom hogy csinálod, talán azzzal lehet a baj.

Előszőr jól kiáztatod a lábad, aztán megtörlöd és a száraz reszelővel elkezded reszelni. Tehát a lábad legyen kiázott, de megtörölt, a reszelő pedig száraz. És a krém utána nagyon fontos.

2008. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, kipróbálom ezeket, hátha bejön. A pedikürössel meg csak annyi a gondom h nioncsen ismerösöm akit tudnának ajánlani, én meg nemtom h hol és kit keressek, merre induljak el:) De majd meglátom, ha nincs eredmény:)....
2008. szept. 23. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Sholl lábgyalu.
2008. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Flex
2008. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!