Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A feketék miért nem kopaszodna...

A feketék miért nem kopaszodnak vagy inkább úgy kérdezem: miért ilyen jó a genetikájuk?

Figyelt kérdés

Több híresség esetén feltűnt már (de az egyetemen is megfigyeltem), hogy a színes bőrű férfiaknak gyakorlatilag 30 éves korukra is megmarad az egyenletes hajvonal, semmi jele a mikiegér típusú kopaszodásnak.

Pl.: [link]

[link]

[link]

Hihetetlen, olyan a hajuk, mintha ceruzával rajzolták volna. Ezek szerint nemcsak a péniszük nagy, hanem a hajuk miatt sem kell parázniuk? Miért jobb ennyivel a genetikájuk, mint a fehéreknek, hiszen inkább utóbbiakról lehetne elmondani, hogy jobb életkörülmények között éltek évszázadokon át. Vilmos hercegnek is eléggé megritkult a haja 30 év felett és egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy erre miért nem tudtak eddig egyszerű, hosszútávú hatékony megoldást kitalálni a genetikusok, pedig biztos hatalmas kereslet lenne rá és nagy biznisz lenne.



2016. márc. 5. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak tippelek, de szerintem azon az éghajlaton, ahonnan a színesbőrűek eredetileg származnak, lehetett hátrányos a kopasz fej - a haj véd a naptól.


A genetikusoknak meg a kopaszodásnál sokkal súlyosabb dolgokkal kellene foglalkozniuk, van épp elég az életet veszélyeztető betegség. A kopaszodás ezzel szemben legfeljebb esztétikai hiba.

2016. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
24%

Nagyon sűrű,drótos haja van a négereknek,ami ezért nyilvánvalóan kevésbé hajlamos a kopaszodásra és az őszülésre is.

De hiába nem kopaszodnak,ha egyszer mégis minden második feka kopaszra nyíratja magát.(Különben én is irigylem őket a hajuk miatt :)

2016. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Kopaszodnak ok is , csak talan nem annyira . Mas a genetikaju , pl. a fogaik is sokkal erosebbek mint a feher embereke. Mas foldreszhez alkalmazkodtak , mint mi ennyi az egesz
2016. márc. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
37%

A feketék ráncosodni se ráncosodnak. Van is rá egy mondásuk, hogy "Black don't crack", vagyis a fekete nem reped, míg ugye mi fehérek hozzájuk képest kutyaévekben öregszünk. A ráncosodásnak, illetve a lassú ráncosodásnak az oka náluk nyilván a melanin. A melanin adja a bőr sötét színét, erősebb pigmentációját. Ha valaki napozik, akkor az UV sugárzás káros, DNS roncsoló hatását a sejtek úgy próbálják kivédeni, hogy melanint termelnek, a melanin ugyanis valamennyire véd az UV sugárzástól, ilyenkor ugye lebarnul az ember. A feketéknek ugye alapból sok a melaninjuk, így a bőrük sokkal jobban tolerálja a napfényt, ami ugye 80%-ban felelős a ráncosodásért. Némelyik fekete családban meg nem mondod, ki az anyuka és ki a lánya :D

Egyébként ázsiai férfiak még kevésbé kopaszodnak, mint a feketék, soha nem láttam még kopasz ázsiait (illetve de, láttam, az előző párom az volt, de ő borotválta a fejét :D). Szerintem egyszerűen csak a fehérek kevésbé tolerálják vagy szeretik a kopaszságot, így inkább eltitkolják :D

2016. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kopaszodás azért ott is előjöhet, ez így nem igaz. Szerintem inkább már idősebb korban, és nem sokszor fiatalon jön elő mint nálunk pl.


Az ázsiaiknál is előfordulhat még ha ritkán is, de viszont fordított arányban lehet egy jó pofaszőrrel náluk. :D


Egyébként engem egy kismértékű "mikiegeresedés" nem zavar, mert nem áll rosszul általában, hanem ha tovább ritkul a haj az egész fejtetőn.

2016. márc. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Mielőtt valaki netán' megkérdezné hím vagyok, kicsit mikiegeres hajjal, de a fejtetőmön ritkább a hajam már évek óta mint a többi részen, meg a hajvonal egy szűk centit ment feljebb, sőt majd az örökletes sem zárható ki anyai ágról. Egyébként zavar valamennyire! :D)
2016. márc. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!