Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Levágattam a hajamat pár...

Levágattam a hajamat pár napja, de iszonyúan megbántam, és azóta a tarkómon a viszketés uralkodik. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
A feleségem megnézte,és szemmel látható piros pontok jelentek meg a tarkómon(de csak ott),és majd szétmarom a fejbőrömet,annyira viszket(félreértés ne essék,nem tetű).Azért vágattam le,mert bedőltem egy ócska dumának,hogy nekem a rövid haj jobban állna.És amíg nagy hajam volt,nem létezett ez a probléma.Csak egyszer múljon el,többet se vágatom le.A munkahelyemen is alig ismertek meg,azt hitték új felvételis vagyok.

2016. febr. 1. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a fodrászfésűvel rávittek valamit a fejbőrödre, ami lehet akár valamilyen mikroorganizmus vagy demodex atka is. Javaslom, hogy 70%-os alkohollal törölgesd az érintett részt a fejbőrön.
2016. febr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

"a tarkómon a viszketés uralkodik"


Ez nem tudom, milyen fogalmazás, de eléggé furcsa. Nomál eseteben azt mondanák, hogy "viszket a tarkóm"


Ami a problémát illeti: kend be a viszketö részt olivaolajjal pár órára, és utána most meg. Az alkohol csak árt, mert nagy valószínüséggel kiszáradt a fejböröd, esetleg a hajvágás közben valamennyire irritálódott.


Ez nem azért van, mert levágattad - mellesleg szerintem férinek hosszú haj nem igazán igényes -, hanem mert vagy a fodrász nem figyelt eléggé oda, vagy - ami sokkal valószínübb - egyszerüen megfázott a ott a fejböröd.

2016. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hajmosás előtt néhány órával kezeld le néhányszor valamilyen szájöblítő folyadékkal. Széles spektrumú antibakteriális és gombaellenes hatással rendelkeznek a szájöblítők.
2016. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ennek ellenére is viszketne, akkor vegyél gyógyszertárba Fenistil gélt. [link]
2016. febr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

lehet felsértette a bőrt,ollóval v hajnyíróval,bármelyikkel előfordul


irritálódott,te meg szépen továbbkapartad,a kaparással meg felülfertőzted!


bírd ki, hogy nem vakarod,és kend be valamivel


bepanthen,neogranormon,fenistil,oliva,ricinus(ricinus baktériumölő is)

2016. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hajnyíró kidörzsölhette.

Vagy az is lehet, hogy most rövid, és irritálja valami, pl. gyapjúsál, ha allergiára hajlamos vagy, ami eddig a hajad miatt nem ért hozzá.


Amúgy igazi férfihiszti az egész, nők nem szoktak ekkora ügyet csinálni a frizurájukból, mint te. :D

2016. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Úgy kell neked! Minek hagytad magad rábeszélni!? XD

A legtöbb férfinek jobban áll a hosszú haj, mint a rövid. Persze, csak ha nem kopaszodsz, mert ez esetben tényleg jobb a rövid.

2016. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hetes!Megkérhetlek,kicsit vegyél vissza a faragatlanságodból,ha lehet!Sértegettelek én téged?

De nagyon okos lettél hirtelen!Nem tudtál volna tisztességesen válaszolni,ahogy a többi hat válaszoló???

2016. febr. 2. 00:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!