Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a francot csináltam? Hogy...

Mi a francot csináltam? Hogy lehet ezt helyrehozni?

Figyelt kérdés
Én idióta barom állat,nekifogtam itthon a dús hátközépig érő fekete hajamat kiszőkíteni...de nagyon elrontottam.Felül fehér,középen sárga,alul vörös..néhol fekete maradt.Kétségbeesésem után a tervezett rézvörös festéket kentem a fejemre..felül narancs,középen vörös,alul pedig fekete.Nagyon nagyon ronda..így ki sem merek menni..Anyum azt mondta ha hülye vagyok így kell nekem..igaza van.De most mit csináljak? Fessem be sötétre? Menjek fodrászhoz? A fodrász mit tudna csinálni vele?

2015. júl. 3. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd ugy, lehet rontanal rajta.. menj fodraszhoz, az a tuti
2015. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Elárulom, hogy ha fodrász csinálta volna, akkor is ugyanígy nézne ki, tapasztalat. Ha fekete festett hajra szőkítőt raksz, az így szívja ki.

Majd menj fodrászhoz, hátha tud vele kezdeni valamit, de várj pár napot, hogy a fejbőröd megnyugodjon egy kicsit, mert a végén nem marad hajad...

2015. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fodrászhoz ment volna az tudta volna hogy nem csak találomra összevissza kell felkenni a szőkítőt... hanem hajvégektől kezdve, és csak a legvégén a hajtövek közelébe, így lesz egyszínű.

De mivel ezt már elcseszted és nem is értesz hozzá, nem marad más minthogy fodrászhoz menj, de a legjobbhoz akit a környéken találsz. Az majd egyszínűre festi, ami nem lesz könnyű, ezért kell a jó fodrász. Persze a másik lehetőség hogy feketére fested... de szerintem a szőkített alapról hamar lekopik majd és az is ronda lesz.

2015. júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Csakhogy a környéken alig van jó fodrász...de így narancssárga hajjal..nem is tudom mihez kezdjek.Egyáltalán tudna vele mit kezdeni a fodrász,a foltos fejemmel? Beérném azzal is ha szép egyszínű barna lennék mint eredetileg.:'( A másik meg hogy..mennyibe kerül ez majd nekem.

Jó elcsesztem,remélem ez jó tanulság annak is aki hozzá akar fogni itthon!

2015. júl. 3. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül írtam, hogy "tapasztalat", mert volt gimiben feketére festett hajam, ami fodrásszal lett leszívatva, a végétől kezdte bekenni, mégis teljesen ugyanígy néztem ki, rohadtul nem lett egyszínű. És nem is én vagyok az egyetlen, aki így járt...
2015. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
de most nem azért,valameddig ha szőke hajad is lesz élvezni fogod,de aztán meg akarsz megint sötétet addigra brutalisan szétroncsolod és akkor hol vagy? inkább fesd vissza feketére.
2015. júl. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én a helyedben visszafesteném feketére. A fő ok az, hogy nem fog meglepetés érni a színét illetően, mivel a leszívott hajat könnyen befogja a fekete. Más színnel nem kísérleteznék. Küldj el valakit festékért, és ne csüggedj. ezentúl vigyázol a hajadra.:)
2015. júl. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van rá megoldás. Fodrász.

Kb ezt kellene: ennél a csajnál is feketéből csinált először kiszőkített hajat, majd festette (itt pont kékre, mert azt kérte, de nem ez a lényeg). Hanem az, hogy lépésről lépésre 1 nap alatt is meg lehet csinálni. DE ez több lépéses folyamat.

Kb ezt kéne kérned a fodrásztól:

https://www.youtube.com/watch?v=U78rnbrUiG0


Addig is amíg nem jutsz el fodrászhoz hidratáld a hajat. Mert kiszőkítés , festél szárítja. Pici szobahőmérsékletű vajjal bekened a végét az is jó (vagy Ricinus olaj, olíva olaj, vagy Kallos Latte placenta hajpakolás-ezt 100 Ft-os boltokban is lehet kapni.)


Ha fodrászhoz mégy, akkor olyat válassz akinél jó minőségű a hajfesték (nekem a Matrix hajfesték jött be a Quick hairnél, a Loreal-os Inoa szárította a hajam...). Még nagyon jó (ez most jutott eszembe!) a Wella Color Touch-ez hajszínező (1,9%-os vagy 4%-os oxival). Na az baba-puhaságú hajat csinált nekem, pedig otthon festettem, fodrászkellékesnél vásároltam. Ja és jelentősen sötétített, még a 8-as színmélységű festék is sötét barnát csinált. Esetleg megpróbálkozhatnál egy 77/07 vagy 66/07-es árnyalattal.

2015. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, menj jó szakemberhez. Sajnos vannak fodrászok is, akik nem nagyon értenek a vegyszeres munkákhoz.

Ebből már sokkal nehezebb lesz jót csinálni, úgyhogy készülj el arra, hogy sokáig fog tartani a folyamat, a hajadból kell majd vágni, és drága lesz - amin nem is kell csodálkozni.

Mindenképpen egységes alapot kell csinálni a további színezés/festés előtt, tehát még szőkíteni kell a feketét és a narancsos részt is.

2015. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én a helyedben lenyírnám
2015. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!