Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt olyan, akinek már...

Van itt olyan, akinek már sikerült megszabadulnia a zárt komedóktól (fehér mitesszerek)?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 éve rengeteg fehér mitesszer jelent meg a homlokomon és az államon, illetve az orromnál. Távolról annyira nem látszik, de ha közelebbről megnézzük, tele van vele a homlokom (az állam nem is olyan durván, ott mindig csak a szám alatt jobb és bal oldalt szoktak jelentkezni. Nagyon nehéz őket kinyomni, sokszor lehetetlen, de ha hozzányúlok begyullad, azt pedig nem bírom ki, hogy úgy hagyjam. Korábban már jártam vele bőrgyógyásznál, felírt rá differint meg ajánlotta már az akneroxid krémet is, de ezek csak kiszárították. Nyilván a kamaszkor és a hormonok okozzák, de csak van rá valami megoldás. Olyan csúnya jelenleg is az arcom, nem tudom mihez kezdhetnék. Ha valakinek van valami jó ötlete/tapasztalata, kérlek írja meg nekem. Köszönöm előre is!! 15/L
2015. márc. 21. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
'Kozmetikussal takaríttasd ki. Utána ha bírja a bőröd,akneroxid krém (vény nélkül)csodákat művel.+ cink és sok folyadék belsőleg.
2015. márc. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
próbáld ki a BHA hámlasztást, nekem kevesebb van belőlük, mióta ezt használom (paula's choice 2%). de egyébként rossz fog, bölcsességfog, vagy vmilyen gyulladás is okozhatja.
2015. márc. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A mandulám nagyon sokat szarakodik, most nyáron ki is fogják műteni. Folyton be van gyulladva, lehet ez az okozója ezeknek a kis "sátánoknak"? Azt hallottam hogy a rendszeres arctisztítás nagyon sokat segít, de ha kinyomkodja őket a kozmetikus, utána nagyon csúnya az arcom, legalább 2 hétig.

Az akneroxidot egy időben használtam, de már immunis rá a bőröm, és csak szárította. A gyulladt pattanásokon tényleg segített, de a fehér komedókkal nem történt semmi változás. :/ differint is használtam, de az sem segít(ett).

2015. ápr. 6. 15:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is ez a problémám. Kb. 6 éve(!), és semmi nem használt még rá, próbáltam én is a Differint, Akneroxid krémet, rengeteg hámlasztót, arcradírt, tonikot, egészséges táplálkozásra odafigyeltem, sportoltam, kínomban még Canesten gombaölő krémet is rákentem, meg ecetet, alkoholt, stb.. meg sem mozdultak. És ami a legrosszabb, ha nagy kűzdelem árán ki is szedek egyet, 2 hétig undormány varros az arcom (mert ugye bőr alá vannak ragadva, és mindenféleképpen sérül a hámréteg), és utána visszajön. Nagyon gáz, az enyém már olyan, hogy egybe"nőnek", és egyre nagyobbak, és tiszta dudoros az arcom, ahol nincs ilyen dudor, ott pedig lyukas, a sok hegtől :) Fantasztikus így élni...

Most lassan 1 éve szedek fogamzásgátlót (Dienille), nem erre, de talán mintha az javítana, de ezt is csak 9 hónap után kezdtem látni. Mellette 3 hónapja szedek D-vitamint, elég nagy mennyiséget, nem tudom, hogy a kettő közül melyik lehet jó hatással az arcomra, de mintha, MINTHA már halványodna. De ahogy elnézem, még ha el is kezdene halványodni, kb. 5-8 év lesz, mire teljesen rendbejön...:(

24L


U.i.: ha valaki tud egy tuti módszert, nagyon szívesen fogadom:(

2015. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szegény! Kitartás utolsó :(

Megrendeltem most én is egy BHA hámlasztót, és mintha kevesebb lenne belőlük. Mostanában inkább a pattanások szoktak előjönni, amikkel korábban nem igazán küszködtem,mert ritkán ha előfordultak és azok is csak a komedók által.

2015. máj. 20. 05:30
 6/7 anonim válasza:
Eredményesebb ha hámlasztó mellett nyugtató, hidratáló tonikot használsz ami a bőrgátat kiegyensúlyozza. A zsíros illetve kombinált bőrtípusnál a szàraz felhám fokozottabb faggyútermelésre készteti a bőrt. Ezèrt szárítás után használj retinolt vagy argán, jojoba olajat.
jan. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Áztatott kamilla tea filter levével töröld át az arcod. Csökkenti a gyulladást.sajnos az utóbbi olajak komedogének.
jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!