Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon pattanásos, de még is...

Nagyon pattanásos, de még is olyan száraz az arcbőröm, hogy hámlik. Mit csináljak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13/Lány vagyok. És már kb fél éve küzdök a pattanásokkal. Már teljesen elment az önbizalmam. Nem szeretnék soha kilépni a házból e miatt. Az arcom pattanásos, de egyben száraz is. Ha a pattanást kezelem (pl garnier pure active, bio lab, akneroxid stb) Akkor nagyon száraz lesz, de a pattanások sem múlnak nagyon. Ha pedig a szárazságot kezelem még jobban pattanásos leszek, ami a legjobban zavar. Kérek szépen pár segítőkész választ, hogy mit kezdjek ezekkel, mert már minden nap sírok ezek miatt. Köszönöm szépen

2015. febr. 12. 19:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy odafigyelek a sok víz bevitelre. Csokit nem nagyon eszem. Sok gyümölcsöt eszek nap mint nap, és colát sem iszok, már egy éve.
2015. febr. 12. 19:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Korral jár a pattanás, amikkel kezeled pedig nem igazán jók mert tele vannak vegyi anyagokkal, ami nem jó a bőrnek. Vannak pattanásos bőrre való természetes szappanok is, azt használj, meg teafa olajat. Hidratálni pedig mindig kell. Olyan krémmel ami nem okoz pattanásokat. Patikában vagy bioboltban vegyél, ne drogériában.
2015. febr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a garnier pure activot szerintem felejtsd el, régen én is használtam, de nem segített, csak szárított. az akneroxid hatásos, csak szárít. használj olyan hidratálókrémet mellé, ami nem pattanásosít, nincs benne komedogén anyag. ilyen pl. a dm-es ultra sensitive nappali és éjszakai hidratálója, vagy a müllerben kapható schaebens totes meer arckrém. én is ezeket használom. : ) ja és arclemosónak a dm-es babylove ultra sensitive fürdetőt használom. ez nagyon nagyon jó, nem szárít és olcsó. akneroxid mellé kell fényvédőt használni, ezt tudod? ha nem javul a helyzet, akkor lehet, hogy érdemes elmenni bőrgyógyászatra.
2015. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok. a 2. válaszolóval nagyon nem értek egyet. a pattanás nem feltétlenül jár a korral, én már 25 éves vagyok, mégis pattanásos leszek, ha nem figyelek oda a bprápolásra. a szappan nem jó a pattanásos bőrre, mert szárítanak (tapasztalat). ez a vegyi anyagos duma is hülyeség, a szappan is vegyi anyagokból áll. drogériában is lehet kapni nagyon jó dolgokat, csak keresni kell. ha azt használod, amit ajánlottam, tuti szebb lesz a bőröd.
2015. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Menj el kozmetikushoz, kérdezd meg ,hogy ez így normális-e.Ha nem akkor menj el bőrgyógyászhoz.Addig is használj arctisztítót és étkezz egészségesen.Amelyek nagyon jók a bőrre: dió, leveles zöldségek,kelbimbó,sárgarépa,paprika,máj, teljes kiőrlésű gabona,hagyma,barna rizs,tojás,mandula,napraforgómag,spárga,spenót,szárnyashús,kelkáposzta,gomba.
2015. febr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ne kenj semmi vegyianyagokkal tele levő dolgokat magadra, csak kizárólag természetes alapanyagú krémekkel, lemosókkal kend magad, ezeket a gyógyszertárakban lehet beszerezni, semmiképp se drogériákban keresd.

Kérj direkt pattanásra való lemosókat, tonikot, krémet.

Igyál sok folyadékot, figyelj oda nagyon arra miket eszel, a csokit, a diót, mogyorót, a magokat kerüld, mert azok okoznak pattanásokat.

Minden reggel es este tisztisd az arcod, ha pedig alapozót használsz, azt is kizárólag természetes anyagokból levőt válassz.

2015. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jaj hagyjuk már ezt a vegyi anyagos dumát. minden krémet laborban állítanak elő, minden anyag leírható a kémia nyelvén, minden vegyi anyag. a nagy natúrkozmetikumok tele vannak denaturált alkohollal és illóolajokkal, amelyek a legrosszabbak a pattanásos bőrre. drogériás ultra sensitive cuccok tökéletesen megfelelőek. ha a 3-as válaszra hallgatsz, minden rendben lesz. én már rendbe tettem a bőrömet, míg a mindenféle natúrkozmetikummal a bőrgyógyászaton kötöttem ki, ott ajánlottak azt, amit én is.

olvasd el ezeket:

[link]

[link]

2015. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!