Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék a száraz, pattaná...

Mit tehetnék a száraz, pattanásos arcommal?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve. 19 éves vagyok és szörnyű, amikor az emberekkel nem tudok beszélgetni egy jót emiatt. Semmi nem segített idáig rajtam. A kozmetikus csak rontott a helyzetemen. Kipróbáltam manna kozmetikumot, az sem volt hatásos számomra. Egyszer voltam bőrgyógyásznál, alig nézte meg az arcom és rögtön felírt egy 12 ezer forintos gyógyszert. Gondolkodtam azon hogy fogamzásgátlót kéne szednem. A bőröm amúgy száraz, nem zsíros, viszont sokszor keletkeznek rajta gyulladt pattanások. Valaki tud hasznos ötlettel szolgálni, aki hasonló helyzetben volt már? Köszönöm előre is!

2014. okt. 11. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A pattanásokra használsz valamit? Lehet az szárítja ki az arcod. Nekem most nagyon bevált a nivea érzékeny bőrre való kréme, pedig előtte használtam biodermát és társait is, azok se voltak rosszak de eddig ez a legjobb. Éjszakára pedig külön használok egy "nehezebb" krémet, így másnap reggelre elég a sima hidratáló is.

Amire még figyelj: min. 2-3 l víz naponta!

2014. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)igen rengeteg mindent kipróbáltam és igen lehet ezek is mind csak rontottak a helyzeten. Sajnos sosem tudtam mi a legmegfelelőbb. De köszönöm ezt a niveát megpróbálom, meg még a biodermán gondolkoztam.
2014. okt. 11. 23:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Vérkép,fogorvosi ellenőrzés és pattanás elleni ecsetelő valamint a bőr tisztán tartása.
2014. okt. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a leírtak alapján korpás szeborreás lehet a bőröd, ami azt jelenti, hogy a felszíne nem olajosan fénylő, hanem szürkés színű, gyulladt pattanásokkal, amiket nem lehet normálisan kinyomni, miteszeres, mosakodásnál picit húzódik, feszül, ami a felszíni vízhiánytól van. Olyan kozmetikust keress fel, aki Ilcsi termékekkel dolgozik, ők jól ismerik ezt a bőrtípust és szépen tudják kezelni. Otthonra meg kérj AHA-s hámlasztót, isteni, imádni fogod. Ez a bőrprobléma azt mondják, hogy a helytelen életmód miatt alakul ki: kevés mozgás, félkész, zsíros, fűszeres kaják, kevés folyadék, stressz, kevés levegőn való tartózkodás stb. Nehéz, zsíros krémet ne kenj rá, mert az nagyon ront a helyzeten, tömíti a pórusokat, amik amúgy is az ilyen bőrön nem tud normálisan ürülni, inkább géles-vizes krémeket, Ilcsinek nagyon jó krémei vannak és természetes növényi összetevőket tartalmaz. Havonta-két havonta kozmetikussal tisztíttasd meg a bőröd. És fő a teljes életforma váltás!!!!
2014. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!