Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Természetes szőkítés. De hogyan?

Természetes szőkítés. De hogyan?

Figyelt kérdés

szőkésbarna hajam van, és szeretném ha pár árnyalattal világosabb lenne a hajam, de édesanyám nem enged se festéket, se szinezőt ami 8 mosással ki is jönne


milyen otthoni módszerekkel lehet szőkíteni a hajamon? ami pl háztartásban megtalálható, vagy nem túl drága dolog, így könnyen beszerezhető, nem roncsolja a hajam?


15/L


2010. jan. 31. 11:28
1 2
 11/14 anonim válasza:
75%

Szárított kamilla virágzatot amúgy minden gyógyszertárban is be lehet szerezni, és ajánlatos a zacskós kiszerelést választani, mert abban jobb minőségű anyag van mint a filteresben. Tudom, mert kertészetire járok, és gyógynövény szakirányos is voltam. Arról mondjuk még nem hallottam, hogy konkrétan teát lehet-e venni, de ha igen, akkor az biztos nem olyan minőség mint amit te csinálsz meg otthon magadnak.

Egyébként én is most készülök kipróbálni a szőkítést kamillával. Eddig még nem olvastam olyat, hogy valakinek sárgította volna a haját. Általában jó véleményeket olvastam a neten, esetleg még olyasmit írtak, hogy gyengíti a hajat, bár ezt kétlem.

2010. márc. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy szèp, egészséges vilägosabb hajad legyen, írok neked egy receptet, én piszkosszőke vagyok, ès 1-2 árnyalatot szőkült.

1. Ricinus olaj: gyorsabban nől a hajad ès nem hullik, patikában olcsón tdsz venni

2. Mèz: nagyon keveset szőkít, magában nem èri meg, de ragyogó lesz a hajad

3. Ecet: ebből csak keveset, mert szárít, amugy nagyon szèpen szőkít

4. Citromlè: facsarsz citromot, de eleg kevesebb is, mert ez is szárit, de szőkít is

Esetleg lehet tejet is, de nagyon büdös lesz töle a hajad -.- ...

Ezt a 4 alapanyagot keverd össze, melegitsd meg egy kicsit, de ne forrora, csak langyosra, mert könnyebb úgy felvinni. 2 órát hagyhatod a fejeden, bezsakuzva, sapkába, hogy melegen tartsd egy kivsit, mert ugy jobban beszivja a hajad es fejbőröd. Hetente 1-2 alkalommal használd csak. 1 hónap múlva eszreveszed a valtozasokat.

2013. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Dorkaa:33 válasza:
Úgy hallottam,hogy a méz, fahéj, olívaolaj keveréke is nagyon hatásos! 2x próbáltam ki, de csak kisebb tincseken, de azt vettem észre ,hogy árnyalatokkal világosabb a hajam!
2015. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Citrom nem is marja a hajadat. Ne higgy senkinek, aki azt mondja, hogy egy citrom roncsolja a hajad. Én használom férfiként a citromot, mézet, olívaolajat és a tojást (egészben), hajra és szakállra is és pont hogy nem hullik vagy nem vékonyodik, ellenkezőleg. Már szinte nem is hullik, sokkal élettel telibb, erősebb, a szakállam meg szőkül, most télen is.

A hajammal csodát tett 2 hét alatt, mert szó szerint marék számra hullott a hajam (hosszú ugyebár)...

És most ilyen napi 3-4 szál, ami meg amúgy is természetes.


Csak ajánlani tudom az egész tojás+olívaolaj+citromlé keverékét. A mézet pedig olívaolajjal és fahéjjal...

A kamillateás hajöntögetést nem próbáltam még.

2015. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!