Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Természetes szőkítés. De hogyan?

Természetes szőkítés. De hogyan?

Figyelt kérdés

szőkésbarna hajam van, és szeretném ha pár árnyalattal világosabb lenne a hajam, de édesanyám nem enged se festéket, se szinezőt ami 8 mosással ki is jönne


milyen otthoni módszerekkel lehet szőkíteni a hajamon? ami pl háztartásban megtalálható, vagy nem túl drága dolog, így könnyen beszerezhető, nem roncsolja a hajam?


15/L


2010. jan. 31. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nyáron legyél sokat a napon, amúgymeg azt hallottam a citromléről, hogy az is hamvasít némileg a hajon.
2010. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de most tél van :D
2010. jan. 31. 11:40
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Citrom csak marja a hajat...

Kamillával öblögesd! Most sajnos nincs szezonja a kamillának, de ha veszel kamilla teát, és több filtert egyszerre kevés vízben feloldasz és azzal mosod rendszeresen, akkor elvileg világosodhat. Van módszer rá, hogy krémes állagú "hajfestéket" hogyan kell kisajtolni a kamillából, de sajnos nem tudom a receptjét, meg ahhoz a virága kell.

Amúgy az ókoriak galambürüléket tettek a hajukra és azzal szőkítettek....gondolom ez a verzió nem annyira vonzó. :) Csak érdekességképp írtam :)

2010. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

értem köszönöm:D

azt esetleg nem tudjátok, hogy kamillát hol tudok majd venni?

vagy esetleg szőkítő samponok vannak? tapasztalat róluk, ár?:D

2010. jan. 31. 12:25
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Kamillát önmagában szerintem bioboltban lehet venni, kamillateát viszont bárhol. A Naturlandos a legjobb, árban nem annyira vészes, de nem tudom pontosan. A szőkítősamponok szőke hajra vannak, az nem használ a barna hajra sajnos. :(

De régebben lehetett kapni szőkítő sprayt, amit a vizes hajra kellett rápermetezni és fokozatosan szőkítette. De azt hiszem kivonták a forgalomból, mert veszélyes volt, hajhullást okozott. Nekem két barátnőm használta és nekik jó lett tőle a hajuk, de ők ésszel is használták. :) Nézz utána, hátha van még ilyen.

Én ezt találtam: [link]

2010. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Ahhh nekem is ez a problémám, igaz nekem szőke a hajam, csak szőkébbre szeretném festés nélkül. Nekem a kamilla nem jött be, csak sárgított... a szőkítő sprayről csak jót hallottam, de eddig kb 20x kérdeztem meg különböző drogériákban és sehol nem kaptam :(
2010. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Használsz hamvasító sampont? Az jó lehet rá! (Dm-ben a Schauma silver reflex hamvasító sampon kb 800Ft)
2010. jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok, és eredeti szőke, arra is jó a hamvasító? :O Úgy tudtam az a festett szőkéknek van hogy ne sárguljon be a hajuk.
2010. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
szerintem a kamillázás mellé mondja.. ha attól sárgul..
2010. jan. 31. 18:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt hittem festett szőke vagy. :) Arra nem jó a hamvasító sajnos...
2010. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!