Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » S. O. S, mit kezdjek a hajammal?

S. O. S, mit kezdjek a hajammal?

Figyelt kérdés

Heti kétszer mosom, de mosás után második nap már alig vállalható. Teljesen samponfüggetlen a dolog, mindegy, mit használok. Ráadásul szőke a hajam, és csúnyán beszürkül, ha zsírosodik.

Mondják, hogy minél gyakrabban mossuk, annál gyorsabban fog zsírosodni.

Kb fél éve szoktattam át a két napontáról heti kettőre, de semmi különbséget nem veszek észre, ugyan olyan gyorsan lesz zsíros.

Zsírosodás elleni sampont vagy erősebben tisztítót meg nem akarok használni, mert a hajam hossza valahol a száraz és a normál között van, és egy ilyen samponpróbálkozás már tönkrevágta egyszer.


Mit tegyek?


2014. aug. 12. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Nekem is hasonló problémáim voltak. Egy fodrász tanácsolta, hogy használjak hajolajat. Először meglepődtem, mert nem akartam zsírosodás ellen olajat használni, de aztán elmagyarázta, hogy azért zsírosodik annyira a hajam, mert a sok mosástól a hajvégek kiszáradnak (mivel a mosással a zsírt tünteted el belőlük). A fejbőröd érzékeli, hogy a végek szárazak, ezért több zsírt kezd el termelni, aminek hatására természetesen újra hajat mosol. Ha a hajvégekre hajolajat használsz, akkor a fejbőröd érzékeli a változást, és kevesebb zsírt termel majd.

Néhány tipp...

Ne használj belőle túl sokat, egyszer túlzásba vittem, aminek az lett az eredménye, hogy napokat tölthettem folyamatos hajmosással, emberek közé pedig nem is mertem menni négy-öt napig.

Ami még nagyon fontos, hogy szigorúan csak a hajvégekre vidd fel az olajat, a fejbőrre vagy a hajtövekre semmiképpen!

Remélem, tudtam segíteni. :)

2014. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kéntartalmú vagy speciálisan zsíros hajra fejlesztett gyógysamponok is nagyon hatékonyak.


Igen hatékony, ha jó erős rozmaringteát használsz a haj öblítésére. Az aromás gyógynövény ugyanis olyan illóolajokat tartalmaz, amelyek jelentős mértékben korlátozzák a zsír termelődését. Önts egy csészényi forrásban lévő vizet 2 evőkanál szárított rozmaringra. Húsz percig hagyd állni, szűrd le, hagyd kihűlni. Az utolsó öblítés után használd. Nem kell leöblíteni.


Tegyél egy teáskanál almaecetet fél liter vízbe, és ezt használd mosáskor az utolsó öblítésnél. Ez az oldat tonizáló hatású, és eltávolítja a szappanmaradványokat a hajról, amelyek lelapítják a zsíros hajat.


Keverd két citrom levét két pohár vízbe, és töltsd üres samponos flakonba. Hajmosás után töröld szárazra a hajad, majd öntsd rá a keveréket, és masszírozd a fejbőrbe. Hagyd rajta öt percig, hogy a savas citromlé kifejthesse hatását, végül öblítsd le hideg vízzel.


Válogathatsz ;)

2014. aug. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!