Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csak a vágás segíthet?

Csak a vágás segíthet?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Derékig érő, festett hajam van. Már eléggé rég óta növesztem évente 2x vágatok belőle egy kevese a töredezés miatt. De most már nagyon el van törve és zavar. Már csak egy nagyobb vágatás segíthet rajta vagy az sem mert ugyan úgy festetném attól függetlenül. De sajnálnám levágatni, valaki valami tipp, hogy ne legyen így eltöredezve?



2014. jún. 18. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A haj nem élő szövet, nincs keringése, nem érzed stb -> tehát nem lehet összeforrasztani. A szilikonos termékek mosástól mosásig elfedik a problémát, de a szilikon réteg alatt ugyanúgy fog törni. Ha természetes hajápolókat használsz ugyanúgy tovább fog törni a hajszál.

Szóval igen, le kell vágatni MINDEN töredezést, mert ha csak egy részét vágatod akkor ugyanúgy tovább törik, indulj tisztalappal.

" évente 2x vágatok belőle egy keveset " -> szerintem itt a probléma, egy vegyileg kezelt haj nem bír ki 6 hónapot vágás nélkül, illetve hajat nem úgy vágatunk, hogy csak keveset, hanem amennyit kell ahhoz hogy egészséges legyen!


Én is megnövesztettem állig érőről derékig érőre és igenis kell kompromisszumot hozni és előtérbe helyezni az egészségét és nem a hosszát, mert a töredezett hosszú haj igénytelenséget sugall.

2014. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha levágatom a hajamat pl 30 centit vágatok belőle, és ugyan úgy festetném, mire visszanőne a derekamig érőre akkor megint ugyan úgy el lenne töredezve, nem ??
2014. jún. 18. 11:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan ápolnád, a lehető legritkábban festenéd és RENDSZERESEN vágatnád a töredezés megelőzése érdekében akkor szerintem megnőne.

Ha pedig nem fog, akkor szépen be kell látni, hogy a hajad nem bír addig nőni festés mellett egészségesen, nem mindenkinek egyformán erős a haja -> ergo vagy abbahagyod a károsítást vagy megelégedsz festett és rövidebb hajjal.

De kérlek hanyagold a hosszú és széttört hajat mert rossz üzenetet közvetít a világ felé rólad.

2014. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha széttörött, akkor csak a vágás segít, nincs olyan csodaszer, ami összeforrasztja a hajszálak végét. Ami tönkrement, mindegy, hogy az 2 vagy 20 centi, azt le kell vágatni, mert idővel csak még rondább lesz.
2014. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

levágattam :O

akkor aki tudna abban segíteni,hogy mivel hagyjam meg egészségesnek 2-3 havi vágatással? ricinus olajjal tényleg gyorsabban nő??

2014. jún. 18. 19:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!