Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudnátok tippet adni pattanáso...

Tudnátok tippet adni pattanásos börre?

Figyelt kérdés

alapból zsíros a bőröm, már nem tudok vele mit kezdeni, az arcom naponta törlöm zsepivel mert folyton csillog, szerintem nagyon csúnya, nem használok alapozót, púdert sem mert szétfolyik.

Most hogy ilyen meleg lett mindenhol fáj és viszket, csupa patti a hátam, mellkasom és az arcom. Szappannal fürdök és pudert (kamillás ) használok esténként. Máshol, alkarom, lábam. ..ahol nem zsíros ott meg olyan száraz mint a viziló.

próbáltam már sok fajta krémet, hámositot de semmi nem javul. voltam orvosnál felirtak ezt azt de semmi.

nem serdülök, már 28 éves 2 gyermekes nő vagyok.



2014. jún. 16. 21:08
 1/4 nati6 ***** válasza:
Hát használj tonikot.
2014. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én természetes szappannal/biodermás folyó szappannal mosom az arcom,aztán szárító tonik. sima arckrémet használok,amit a kozmetikusom adott(faggyútermelést csökkenti). szoktam tojássárgáját és igazi citrom levét összekeverni, rátenni az arcomra kb 20 perc(heti 1x) néha cinkpasztát is használok. heti 2x biodermás peeling, és néha letisztított arcbőrre rakok összepépesített málnát, v epret, szőlőt. esténként heti 2x kókuszolajat használok/ olívaolajat(szűz kell hogy legyen, a legjobb ha hidegen sajtolt) nekem is zsíros a bőröm, ha több pénzünk lenne kozmetikusra, havonta mennék.(17/l)
2014. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, és teljesen hideg vízzel mosok arcot. így frissebb lesz, és talán jót is tesz
2014. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megtudom érteni a panaszaid én is így vagyok vele, mert nekem sem segített amit az orvos felírt és már nem vagyok serdülő korban sem.

Én azt ajánlom,hogy kezdj el járni kozmetikushoz ő kitisztítja a pórusaid.

Használj teafa olajat, az jó,mert erős fertőtlenítő hatása van (ezt úgy vedd,hogy konkrétan van aki eszközök fertőtlenítésére is használja )és gyulladás csökkentő is kb 1000 ft DM-ben , jól szárítja a bőröd

Nekem sokat segített a Bioderma micellás vize (közép árkategória)

Ezenfelül igyál sokat! Ez tényleg fontos ,mert én észrevettem,hogy mióta növeltem a folyadék bevitelem sokkal szebb a bőröm.

Az is szintén fontos,hogy milyen arcápolási termékeket használsz, kifejezetten olajos/zsíros bőrre valókat használj pl : alapozónál a szilikon alapút ajánlom ,az jó zsíros bőrre ill. a púdereket hagyd el,mert azok minden bőrtípusnál eltömíti a pórusokat

Végezetül,ha már tényleg úgy érzed semmi nem használ,akkor menny el megint az orvoshoz és célzottan kérd,hogy írjon fel neked Sotret nevű gyógyszert

Remélem tudtam segíteni (Ja és hidd el néha a kevesebb több,szóval ne kenj minden féle kencét magadra,mert az is okozhatja a pattanásokat ) meg az étrend is fontos

2014. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!