Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Túlzásba vittem a hajápolást?

Túlzásba vittem a hajápolást?

Figyelt kérdés

Derékig érő, vékony szálú, töredezésre hajlamos hajam van.

Mindig szenvedtem a seprűs hajvégek és a száraz hajhossz miatt, ezért elkezdtem komolyan ápolni.

Pakolás, olaj, kifésülőspray, hővédő...

Egy darabig nagyon szép volt, utána azt vettem észre, hogy megint ugyanolyan seprűs, mint volt, hiába pakoltam rá a fél drogériát.

Lehetséges, hogy túlzásba vittem, és megártottak neki a kemikáliák?


Most megpróbálok átállni a ritkább mosásra. Eddig két naponta mostam. Ha 3-4 naponta mosnám, segítene?

(kevesebbszer nem merem, mert a töve zsírosodik)

Valamint ha minden ápolót félretennék, és sampon után csak balzsamot használnék, az jót tenne?


2014. máj. 25. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Vigyázz, nehogy a sok ápolás után átess a ló túlsó oldalára. Inkább állj át a természetes ápolókra! Olajból csak természetes, nem bolti, minden hajápoló/sampon/balzsam készüljön természetes alapanyagokból. Bioboltokban lehet ilyeneket kapni, próbáld ki, számodra melyik a legjobb. Én a Dm-ben veszek kókuszolajas sampont és balzsamot (fehér flakon, rajta kókuszdióval, iszonyatosan finom illata van :) ), csak ajánlani tudom, bár mindenkinek más típusú haja van. Zsírosodásra próbáld meg a szárazsampont (nekem Syoss van), azzal az én zsíros hajam akár 4 napig kibírja (ha megmosom reggel már estére zsíros, szóval használom is ezerrel). Továbbá fa vagy szőrkefe, semmi hajszárítás vagy hajbesütés/vasalás, vizesen ne fésüld. Forró víz is rossz neki, langyossal alaposan öblítsd ki a balzsamot. Hajmosás után almaecetes vízzel öblítsd le, én nem szoktam lemosni utána, amint megszárad eltűnik a szaga, és kókuszillatú marad. :) Hajvégápoló olajat minden nap használj. Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van írj nyugodtan. :)
2014. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én javasolnám neked a kókuszolajat és a ricinust. heti 1-2 alkalom elég és szép lesz tőle a hajad
2014. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ramcsiii ***** válasza:

Milyen pakolást használsz?Vasalod,száritod? Szerintem elöször is vágasd le az eltört végeket,nem tudom mit tettél eddig rá de használj csak szűz kókuszolajos pakolást ugy hetente ha 2x,mielött mosod is a hajad.

Ha van,fésüld vaddisznósörte fésűvel,lentröl haladva minél felljebb..

És igyen,jó lesz ha 3-4 naponta mosod,hosszú hajad van,fond be,kösd fel kontyba,kibirod..:)

A hövédö meg ilyen olyan spray sem jó,mivel szilikonos cucc,és a samponod is cseréld le ha szilikonos,válts mentesre..ugyan olyan marad a hajad mégis egészségesebb Neki! :)

2014. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, rátettem egy fél drogériát a hajamra, de nem lett jobb, csak rosszab. A fodrászom javasolta, hogy váltsak professzionális termékekre. Megvettem a Tigi Bed Head samponját és balzsamját, és azóta helyreállt a hajam. A nagy 750 milis kiszerelést tavaly áprilisban vettem, még mindig van benne, pedig heti 2szermosok hajat. Nagyon kevés kell belőle, 2-2 pumpányi a samponból és a balzsamból alkalmanként. Annyira jó lett tőle a hajam, hogy a balzsamot már csak 2 hetente használom.

Legutóbb iparfümérián láttam 4000 körüli áron darabját. Soknak tűnik, de sokáig elég, és a fél drogéria is van ennyi, ha összeadod. Többféle hajtípusra létezik, nekem a piros van, erősen igénybevett hajra.

2014. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hajvégekre vizesen tegyél argánolajat (bioboltba kapni) nagyon drága, de kevés kell belőle.


Ismerősömnek szintén derékig érő a haja, az ővé is igen szálkás, de az argánolajjal nagyon finom puhi lett.


És havonta 1 cm-t vágass belőle addig míg a tördezés el nem múlik (teljesen nem fog, mert minden hosszú haj töredezik)


Ricinus olcsóbb, de kell hozzá más olaj is, mivel töményen sokszor inkább árt mint használ és az argánhoz képest sokkal sűrűbb és ragacsosabb, tehát nehezebb egyenletesen eloszlatni.

2014. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen termékeket használsz és hogyan mosol hajat (hányszor samponozol, samponozod-e az egészet, stb.)? Milyen gyakran vágatod? Hőt használsz rá? Fested?


Igaz nekem vastagszálú a hajam (fenékig ér), 2-3 naponta mosom, használok rá balzsamot, kifésülő sprayt, szérumot, nem is keveset, és semmi baja. Mindig nagyon puha, selymes, nem törik. Szerintem nem az ápolók mennyiségével van baj nálad, hanem vagy a minőségével, van nem jól kombinálod őket, vagy a rutinod más részén nem jó valami. Ha leírod pontosan, mit csinálsz a hajaddal, hogy hordod, stb., akkor könnyebb segíteni. :)

2014. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkinek :)


A sampont váltogatom, most éppen ezt használom:

[link]

Csak a tetejét samponozom, egyszer.

Utána hajpakolás: [link]

Majd kifésülőspray (Gliss Kur), hővédő (L´oreal) végül olaj: [link]

Amikor félszáraz már, akkor szoktam picit megfújni hajszárítóval, hogy egyenes legyen. Általában copfban vagy lazán befonva hordom.

2014. máj. 25. 21:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem festem, utoljára februárban volt belőle vágva.
2014. máj. 25. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!