Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha pattanásos az...

Tamás2024 kérdése:

Mit tegyek ha pattanásos az arcom? Szoktam kenni tonickal de nem sok sikerrel. Mitől lesz pattanás mentes vagy kevesebb az arcom?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Egészséges életmód, étrend, vitaminok, bio arctisztítók, szappanok, a tonik nem csinál semmit a pattanásokkal.
2014. ápr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Radírozd,gőzöld,tisztító maszkok,főleg az agyagosak jók.
2014. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha leszoksz a cukorról és a zsírról
2014. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Állj le a tonikkal, kiszárítja a bőröd, erre csak zsírosodni fog védekezésképpen, és csak nőnek a pattanások. Esténként zuhanyozás közben veresd a sugárral az arcbőröd, főleg ott, ahol pattanásos addig, amíg érezni nem fogod, hogy tisztább, feszülni fog a bőröd. Minden este mosd meg az arcod egy illatmentes szappannal, én Niveát használok, a lényeg, hogy egy "alapszappan" legyen, ne rózsaillatú csillámos, és ne használd a tusfürdőt az arcodon. Ha van fufrud, esténként tűrd fel, ne érjen a homlokodhoz, ha a hajad zsíros, a bőröd is az lesz tőle. Ne egyél olajos, zsíros ételeket, értem ezt arra, hogy ne minden nap rántott hús legyen az ebéded. Minden nap igyál sok vizet, ne cukros üdítőt, ha hidratálod belülről a bőröd vízzel, sokkal szebb lesz. Ja és ne fogdosd az arcod, még ha tisztának hiszed a kezed akkor se, ráviszed a piszkot, eltömődnek tőle a pórusok, aztán pattanások lesznek, stb... A párnádról pedig a huzatot cseréld becsülettel, ha az koszos, az arcod is az lesz tőle. Nem kell venned mindenféle kenceficét, azzal csak tovább rontod a helyzetet, mert nem tudhatod, mi lesz a jó a bőrödnek. Bőrradírnak elég, ha fürdés után kicsit erősebben törlöd az arcod a törülközővel, de a pattanásos részeknél azért vigyázz.

Ha ezeket betartod, pár hónap alatt biztosan lesz javulás, nekem ezek a praktikák sokat segítettek.

19/f

2014. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és persze a cukrokat, csokikat és csipszeket felejtsd el.
2014. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bőrgyógyász
2014. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket!
2014. ápr. 28. 11:36
 8/10 anonim válasza:
Szia, nekem is ilyen problémáim voltak! Bár nekem nem volt durva már, de elmentem egy bőrgyógyászhoz írt fel krémet, mosakodó szappant és gyógyszert is. Kiderült hogy a krémet nem tudom használni mert égett tőle az arcom. Viszont a gyógyszert és a szappant használtam, és 2 hétre rá már látszott a javulás:)
2014. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as Sotret-et kaptál?

Mennyit szedsz most? hány kg vagy?

2014. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nem azt kaptam, de heti 2 szemet szedek:) és 53kg vagyok.
2014. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!