Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért szárad ki nagyon a...

Miért szárad ki nagyon a körmeim körül a bőr?

Figyelt kérdés

A felső ujjpercekről van szó a kézen. A körmeim hibátlanok. A körmöket körülvevő bőrrel van probléma. Ha nem nyúlok hozzá és nem tépdelem le a hámló, vagy épp megkeményedett bőrdarabkákat akkor is csúnya, hát még ha tépdelem, kaparom, csúnya sebes, véres lesz. Rejtegetnem kell a kezem, emiatt már szorongok is. Évtizedes probléma. Használtam vényköteles gombaellenes készítményeket. Egyedül egy szteroidos krém hozta rendbe, de amint abbahagytam újra minden a régi. Általános kézkrémek egyáltalán nem segítenek. A bőrgyógyász nem vett komolyan, menjek manikűröshöz szerinte.

Lehet, hogy allergiás vagyok pl. a fém tollakra, vagy belső eredetű lenne?

No, hátha tud valaki valami okosságot mondani.



#bőrgyógyáaszat
2014. márc. 19. 18:28
 1/4 anonim válasza:
szerintem próbáld ki a körömágyápoló olajokat, nekem is ilyen problémám van és segít :)
2014. márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mosószerek, mosogatószerek tudnak ilyet okozni, hogy nagyon kiszárítják a bőrt. Olajos kenős, de akár glicerines kezelés is segíthet.
2014. márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az általam leírt köröm melletti területet nevezzük körömágynak? (Azt hittem az a köröm alatt van). Akkor ezzel a kulcsszóval keresgélek, mert eddig csak körülírni tudtam és úgy keresni is nehéz.

Nem mosogatok, férfi vagyok.

2014. márc. 19. 20:37
 4/4 anonim válasza:
én úgy tudom hogy igen, az első voltam
2014. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!