Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak az ilyen száraz...

Mit csináljak az ilyen száraz hajammal (képpel)?

Figyelt kérdés

Sokáig nem vasaltam a hajam, most szeptemberbe vasaltam ki, kb 3x. Használok bolti hajpakolást (most imperity-t, előtte kallost), házi hajpakolást (ricinusolaj, olívaolaj, tojássárgája), hajvégápolót (avonost), de nagyon száraz a hajam külső része. :( November végére kaptam a fodrászhoz időpontot, akkor megyek, de nem tudom mit lehetne kezdeni a hajammal... szerintetek?


[link]


[link]


2013. nov. 8. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg eléggé tropa...

Ha nem sajnálod nagyon, akkor vágasd le egész rövidre, kezdj el vitaminokat szedni, igyál sok vizet és rendszeres használd a pakolásokat, akkor talán sikerül megőrizni épen a hajszálat. Sajnos ami már tönkrement, azt csak ideig-óráig tartják össze a pakolások. :S

2013. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazi nagy kihívás ezt rendbe hozni. Nem tudom mennyit szeretnél majd vágatni, de én a helyedben jó sokat leszedetnék belőle, sajnos nagyon tönkre van. Én valami ilyenre levágatnám először: [link] Utána kezdeném jobban helyrehozni és visszanöveszteni.

Szedj hajvitamint, nem kell a drágákat megvenni, a dm-es is jó, 999 Ft 2 hónapra. Nem tudom mennyire zsírosodik a hajad, de ha nem vészes, akkor csak heti 1x mosd, a víz és a sampon is szárítja. Használj kímélő sampont, ami nem szárít, ezt tudom ajánlani: [link]

Dm-ben 530 Ft (egyébként én is ezeket használom évek óta a fenékig érő hullámos hajamra, amiket írok). Balzsamból ezt tudom ajánlani: [link] Nagy flakon, 999 Ft a Rossmannban. Emellett én még ezt a sprayt használom, bár ez annyira nem fontos, csak fésülés előtt szoktam használni, akkor könnyebb kibontani a hajat tőle: [link]

Emellett még a legfontosabb a hajvégápoló. Ebből mindegy gyakorlatilag, hogy milyen. az Avonos is jó. Még ami segíthet, hogy vegyél extra szűz kókuszolajat, és mosás előtt mindig kend be vele a hajad, nem kell annyira, hogy folyjon róla, csak éppen, hogy picit zsírosnak tűnjön. Hagyd rajta pár órát, majd moss hajat. Az is lényeges, hogy kifejezetten a hajad végét sose samponozd, a fejed tetejére tegyél, a többi helyen csak a habbal mosd.

Ez a hajkefe is segítségedre lenne szerintem, az én hajamból is bármilyen kócot kiszed: [link]

Vizes hajra is kiváló.

Én a helyedben mellőzném a házi pakolásokat. Nekem semmit sem segítettek, sokat próbáltam, de csak rontottak a helyzeten. A nehéz olajokat, mint az olíva meg a ricinus, jól ki kell samponozni, a sampon meg egyáltalán nem jó a hajnak. A tojás nekem már önmagában is szárította a hajam, pedig csak a sárgáját használtam. A Kallos termékek is vagy nem csináltak semmit a hajammal, mintha rá se kentem volna a pakolásokat, vagy még rosszabb lett tőlük, mint nélkülük. Szerintem nagyon gagyik.

2013. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az szép basz kika.

fogadd meg az előttem kommentelő tanácsait, szinte ugyanezeket írtam volna, viszont én lehet hogy megpróbálkoznék a brazil egyenesítéssel is.

2013. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, ment a zöld kéz. :)
2013. nov. 8. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!