Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék a pattanások ellen?

Mit tehetnék a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Először is szeretnék bocsánatot kérni, mert ez nem egészen kapcsolódik a témához, -habár az ismerkedésben is eléggé gátol- de úgy vettem észre, itt nagyobb eséllyel kapok megfelelő választ a kérdésemre.

Nagyjából 10 éves korom óta vagyok pattanásos, és gondolhatjátok, hogy 15 éves fejjel ez engem mennyire zavar. Sminkkel nem nagyon tudom eltüntetni. Próbálkoztam már Aspirin-pakolással, Diólevél teával, Manna-féle szappannal, de semmi sem használt. A bőrgyógyász ajánlott néhány krémet, de azok sem kimondottan váltak be. Tavaly májusban befejeztem egy gyógyszeres kúrát, aminek a hatására 2-3 hónapig nagyszerűen nézett ki az arcom, de szeptember óta ismét visszatértek. Újra gyógyszert kaptam rá, azóta javult a bőröm, de még mindig rengeteg pattanásom van. Valaki tudna nekem ajánlani valamit? A válaszokat előre is köszönöm!

15/L


2013. aug. 27. 15:00
1 2
 11/12 anonim válasza:
46%

Bírom, amikor valaki a pattanásai eltüntetésére kér ötleteket, tippeket és akkor olyan emberek válaszolnak, akiknek talán soha nem is volt, mert ha lett volna, akkor nem mondanának ilyen hülyeségeket. Először is a kozmetikus nem tud segíteni ezen a problémán (ahogy azt a 3. válaszoló már megírta), de aki azt hiszi, az járjon nyugodtan 3 hetente, pénzelje csak a kozmetikusokat.

A Sotret gyakorlatilag majdnem ugyanaz, mint a Roaccuttan. Semmi másra nem jók ezek a gyógyszerek minthogy szétb*sszák a szervezeted. Persze az ember kétségbeesésében már nem tud mit csinálni, de mivel már tapasztaltad te magad is, hogy szedted és mégis visszajöttek a ragyák, ezért ne próbálkozz ilyenekkel tovább.

A zsíros magvak, szotyi, tökmag... elárulom, hogy az égvilágon semmi bajod nem lesz tőlük, a pattanások állapotán egyáltalán nem rontanak, csak ez maradt meg az emberek fejében, ezért hiszik azt.

Azt nem tudom mennyire hatásos ha fogkrémet kensz az arcodra, de ehelyett inkább vásárolj természetes kozmetikumokat, arctisztítókat. Persze fontos, hogy ne ezektől várd a csodát, mert ez szintén csak külsődleges, tüneti kezelés, ez még nem fogja megoldani a problémádat.

A legjobb tanács szerintem az, hogy változtass az életmódodon. Persze manapság szinte már senki sem tudja, hogy mi az egészséges meg a nem egészséges, mert a média minden hülyeséget elhitet mindenkivel. Én azt ajánlom, olvass utána a paleolit táplálkozásnak, ha nem tetszik nem kell elkezdened, úgy táplálkoznod, de ha a későbbiekben sem találsz megoldást a pattanásaidra, akkor még mindig elgondolkodhatsz rajta. Csak azért mondom mert rengeteg embernek segített már ez az életmód, ahogy nekem is, az pedig csak rajtad áll, hogy teszel-e vele egy próbát vagy sem.

2013. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom neked hogy a kozmetikust ne hagyd ki! Én is havi szinten járok bár nekem nem gyulladt pattik hanem mitesszereim vannak. De ha nem mennék szépen felgyűlne és biztos hogy sok patti keletkezne. szóval a problémás bőrt szakemberrel kezeltetni kell, az nem jó ötlet ha te otthon gőzölés után nekiállsz szétnyomkodni a fejedet.

GYÓGYSZERT NE SZEDj! hazavágja a szervezetet, később nagyobb bajt csinál. Szerintem állj rá a természetes kozmetikumokra, az ilcsi nagyon jó pl. Vagy ajánlom ezt az oldalt lukreciakencei.hu Én pl innen vettem az almaecetes tonik receptet. Hallod ennél jobb természetes tonik nincsen. Én szoktam sóoldattal is bekenni az arcomat. És a pakolásokat sem hagyom ki.. Pl kakaósmézes vagy arcradírnak a mézesfahéj! arcra sose használj durva szemcséjű alapanyagokat(só,cukor,kávézacc)

Csak vizet fogyassz italként, és az valóban igaz hogy a magvak nem okoznak pattikat. Viszont előfordul hogy vki allergiás és azért rügyezik ki, a másik dolog hogy agyonsózzák és pörkölten árulják. A tökmag pl kifejezetten jó a bőrre mert cink van benne ami a pattanásos bőrre jó. A harmadik dolog hogy sajnos nem megbízható helyekről jön az import és nem friss az áru és már meg van avasodva. Nehéz már a mai világban egészségesen étkezni. Sajnos már az alapanyagok se olyan jó minőségűek . Az tény hogy a cukor egyáltalán nincs jó hatással a a szervezetre érdekes a sebre kenve viszont szuperül hat.

Nehéz a pattanás okát kitalálni, nekem régebben több patti volt az arcomon de sosem voltak olyan mélyen jövő gyulladt gumók. Most már ilyen miteszerféleségek vannak amik így kiemelkednek és fényben látszódnak.valami változás lezajlott a szervezetemben szerintem mert a homlokomon már abszolút semmi nincsen pedig régen ott jöttek ki. Én havi szinten járok kozmihoz! Maga a tudat hogy ki van tisztítva megnyugtat. Volt olyan hogy vagy 3 hónapig nem mentem és észrevettem hogy gyulladnak be a miteszereim. Szóval magától bármiylen maszkot kenőcsöt használva nem fog elmúlni, azokat ki kell nyomni.

Még azt akartam írni hogy alapozót néha felrakok a Bourjois 123 -at használom teljesen meg vagyok vele elégedve douglasban vettem

2013. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!