Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék a pattanások ellen?

Mit tehetnék a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Először is szeretnék bocsánatot kérni, mert ez nem egészen kapcsolódik a témához, -habár az ismerkedésben is eléggé gátol- de úgy vettem észre, itt nagyobb eséllyel kapok megfelelő választ a kérdésemre.

Nagyjából 10 éves korom óta vagyok pattanásos, és gondolhatjátok, hogy 15 éves fejjel ez engem mennyire zavar. Sminkkel nem nagyon tudom eltüntetni. Próbálkoztam már Aspirin-pakolással, Diólevél teával, Manna-féle szappannal, de semmi sem használt. A bőrgyógyász ajánlott néhány krémet, de azok sem kimondottan váltak be. Tavaly májusban befejeztem egy gyógyszeres kúrát, aminek a hatására 2-3 hónapig nagyszerűen nézett ki az arcom, de szeptember óta ismét visszatértek. Újra gyógyszert kaptam rá, azóta javult a bőröm, de még mindig rengeteg pattanásom van. Valaki tudna nekem ajánlani valamit? A válaszokat előre is köszönöm!

15/L


2013. aug. 27. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kozmetikusnál pár hét kezelés és megjavul szerintem:)
2013. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi volt a hatékony gyogyszeres kura?
2013. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kozmetikus nem nagyon javít szerintem, attól csak az épp aktuálisan felgyülemlett pattanásoktól szabadul meg az ember, aztán menni kell folyamatosan. Ettől függetlenül szerintem is a kozmetikus való erre a célra. No meg helyes táplálkozás, életmód.
2013. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hanyagold a zsíros magvakat szotyit,tökmagot stb.
2013. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
ha estére fogkrémet kensz rá eltünteti.amúgy arcszesszel kend az arcod sűrűn.megelőzésre ne egyél igyál egészségtelen dolgokat,minnél kevesebbet.nekem ez bevált.még annyi,hogy koszos kézzel ne piszkáld,csak rosszabb lesz.
2013. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sotretet szedtem néhány hónapig, attól jött rendbe. Az eddigi válaszokat köszönöm, habár úgy vettem észre, hogy kozmetikus után csak még inkább romlik a helyzet.
2013. aug. 27. 15:09
 7/12 A kérdező kommentje:

Azt esetleg valaki el tudná mondani, a videóban szereplő lány mit csinált?

Én nem vagyok angolos.

http://www.youtube.com/watch?v=_myS09JfPKc

2013. aug. 27. 15:13
 8/12 beetlejuice válasza:

Hát az a baj, hogy a kozmetikus csak tüneti kezeléssel szolgál, ha nem tudja megállapítani az okát. Nekem volt egy barátnőm, aki szintén sokáig küzdött ezzel a problémával, és neki kiderítette a bőrgyógyásza, hogy allergiás a csokira, azóta egy kocka csokit se eszik, és teljesen rendbe jött. De sok esetben csak az idő az ami segíthet a problémán. Én meg fogamzásgátlót szedtem rá, ami használt is, csak ahhoz még te túl fiatal vagy szerintem, hogy azt kezdj el szedni.

21/L

2013. aug. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nálam annyi derült ki, hogy a tejet nem bírom. Azóta kerülöm a kakaót, pudingot, a müzlit joghurttal eszem, de sajnos jobb nem lett. A fogamzásgátlóhoz még szerintem is korai. :)
2013. aug. 27. 15:22
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem 17 éves korom után jöttek ki a pattanások, még most is előjön 20 évesen, de már alig van, ha előjön egy, akkor el is múlik hamar.

kozmetikushoz kezdtem járni féléve. jellemző volt, hogy az arcom egyik oldalán jött ki pattanás és a kozmetikus rávilágított, hogy belsőleg mi lehet a probléma, így az is meglett oldva, szóval már nincs gondom :))


persze lehet, hogy neked is belsőleg van valami, főleg mert korán jöttek elő neked a pattanások, de azért valamilyen szinten természetes dolog, hogy 15 évesen pattanásosak vagyunk. :)

2013. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!