Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A mindennapos hajmosás káros?

A mindennapos hajmosás káros?

Figyelt kérdés

Itt a nyár, és ha minden fürdésnél akár csak vizezem a hajam, az káros?

Na meg ha samponnal mosom naponta/2naponta az mennyire kártékony hatású?



2013. jún. 17. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
ha ép a hajad, akkor minden nap meg lehet mosni. viszont, ha száraz vagy zsíros akkor nem ajánlott. azért ha lehet ne minden nap samponnal moss.ami inkább árt a hajnak az a vizes haj fésülése, szóval ne tépd, hanem finoman, fokozatosan fésüld ki.:)
2013. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Károsnak nem káros , viszont hozzászokik a hajad a sok mosáshoz , éppen ezért nagyon hamar fog zsírosodni
2013. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A hajmosas nem lenne karos, viszont a manapsag vasarolhato samponok szinte mindegyike szulfatokat es parabenokat tartalmaz. Ezek a habosito anyagok. Nagyon olcso alapanyag, igy szinte mindenbe belerakjak.

A kornyezetemben szinte mindenki panaszkodik, hogy egyre surubben kell mosnia a hajat. En is ezt tapasztaltam, igy utananeztem a dolognak.


A szulfatok leoldjak az osszes (termeszetesen is jelenlevo) zsirt a haj feluleterol. Ezert is kell balzsamot hasznalni, hogy azzal mestersegesen ujra fenyes hatasu legyen es konnyen fesulheto.

Egy ido utan kialakul az ordogi kor. A sampon mindig lemarja a zsirt a fejborodrol es a hajadrol, igy egyre tobb termelodik, hogy potolja a veszteseget.

Szoval a vege az lesz, hogy naponta kell majd mosni es ki is fog szaradni, de amellett meg inkabb fog zsirosodni.


Ket dolgot javaslok:

Nezz utana gyogynovenyboltokban, Lushban, Body shopban (sajnos nem tudom most hirtelen melyik van Mo-n) vagy az interneten (amazon) es keress Sulfate-free sampont.

Dragabb a normalnal, de megeri, mert nem viseli meg annyira a hajat.


A mosasok kozott probalj meg szarazsampont hasznalni. Ezt csak ra kell sprezni a hajad tovere es a benne levo kemenyito felszivja a tulzott mennyisegu zsirt.

En is 3szor mostam a hajamat hetente, de a szarazsampon es a szulfatmentes sampon hasznalataval most mar csak egyszer is eleg.

2013. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindennap hajat mosok, nem történik semmi a fejemmel. A fejbőröm is a testem része, nekem alap, hogy mindennap megmosom. A hónaljamat sem hagyom ki, fújom be helyette, hogy ne legyen büdös. A fejbőr is izzad, beleragad a sok kosz, bűz.
2013. jún. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem hosszú hajam van és heti 1szer mosok hajat,és annyira hozzászokott már a hajam hogy nem zsirosodik olyan gyorsan mint azoknak akik naponta mossák. Aki naponta hajat mos annak túl sok ideje van.
2013. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!