Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért akar minden lány olyan...

Miért akar minden lány olyan nagyon hosszú hajat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 22:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem se szép, én sem értem..egy hátközépig érő haj sokkal szebb tud lenni, ha valami jó fazonra van vágatva. Senkit se láttam még, akinek az a nagyon hosszú jól állt volna.
2013. máj. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ó!
2013. máj. 8. 07:40
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Mert póthaj-láz van!
2013. máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Amiért nekem az van:

- Mert baromi dús a hajam, ha levágatnám vállig vagy hátközépig, akkor úgy nézne ki, mint a 4 személyes sátor. Legalább a felét ki kéne ritkíttatni, azt meg nem akarnám, mert egyrészt nem tetszik, másrészt könnyebben tönkremegy a haj tőle.

- Mert ez tetszik. Ízlések és pofonok. Mindenkinek joga van olyat hajat hordani, ami neki tetszik. Rengeteg nő irigyli pl. Sisi haját, akinek olyan van, azt meg leszólják, hogy minek olyan hosszú.

- Mert van egyéniségem, és nem követem a hajdivatot. Nem állok be a sorba, hogy nekem is hátközépig érő vagy vállig érő hajam legyen oldalfrufruval, lépcsőzetesre vágva vagy tépve, mert a nők, lányok 90%-ának olyan. Hol van ott az egyéniség? Főleg, ha minden nap csak kiengedve vagy copfban hordják, hogy azt a fejtetőre gumizott szumóbirkózókat megszégyenítő gumót ne is említsem. Vagy mikor levágatják nagyon rövidre, mert az a divat. (Ez különben a legnagyobb probléma az emberekkel szerintem, hogy ha valaki nem tartozik az átlag kategóriába, azt egyből támadni kell, kiközösíteni, vagy leszólni és megpróbálni beolvasztani a tömegbe.)

- Mert sok frizurát lehet csinálni belőle, és nekem nem kell hajfánkot használni, hogy ne legyen röhejesen kicsi egy konty.

- Mert nem mindenkinek adatik meg, hogy nagyon hosszúra növessze, így ritkaság.

- Mert szeretek foglalkozni vele és ápolni.

- Mert nem kell naponta beállítgatni, mivel magától hullámos, az alja pedig göndör az enyémnek, így alapból sokan azt hiszik, hogy ez nem is a természetes formája, hanem be van sütve.

- Mert minden nap másképp tudom hordani, ha akarom, millióféle kiegészítővel tudom feldobni.


Amiben egyetértek, hogyha nem egészséges, akkor le kell vágni. Nagyon ronda, mikor el van töredezve meg vékonyodva (persze a rövidebb hajaknál is rengeteg ilyen van). Az is igaz, hogy a legtöbb lánynak, akinek nagyon hosszú haja van, nem egészséges a haja, mert nem engedi vágatni. De nem kell általánosítani. Olyan is van, akinek teljesen egészséges, csillogó és dús.

Nekem a combomig ér a hajam, de le fogom vágni kicsit rövidebbre. És nem azért, mert nem tetszik, vagy törik, vagy bármi ilyesmi, hanem azért, amit idegen emberek művelnek az utcán, ha esetleg meglátják kibontva.

2013. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Én is mindig szerettem volna szép, hosszú hajat, szimplán azért, mert nagyon tetszik. Sajnos viszont az én hajam nem az a fajta, amelyik szép, ha megnövesztem, így általában félhosszúra vágatom. Inkább rövidebb legyen, de csinosabb, mint hosszú, de csúnya. :)

(Egyébként most lehet megköveztek, de én is erősen gondolkozom rajta, hogy vegyek magamnak csatos póthajat. Tudom, hogy nem túl élethű, meg elég idióta, de másképpen valószínűleg sosem lesz hosszú hajam, és egyszer azért szeretném tudni, milyen érzés. :)) A tesómnak majdnem derékig ér a haja és nagyon szép, én pedig kicsit irigykedem. :D)

2013. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

Mar a valltol hosszabb haj hosszu hajnak szamit,a hatközepig meg plane.Hatközeptöl hosszabb haj az ultra-mega-extra hosszu haj,ami mar nem tetszik,legyen valakinek akarmilyen egeszseges es dus haja.Es ezt tenyleg nem irigysegböl mondom,ez nekem mar tul archaikus.(Egyszer volt picivel hatközeptöl hosszabb hajam,de marhara idegesitett.)Ezaltal CSAK a hajra terelödik a figyelem,az arc nem nagyon ervenyesül.

A legdurvabb,mikor valakinek teljesen egyenlö hosszu haja van,közepen elvalasztva ami kb.fenekig leer.Ez nalam mar nem nyerö.

Hosszu hajbol a max. lapockaig-hatközepig erö tetszik,enyhen fokozatosra vagva.Vagy frufruval vagy anelkül.Nekem anelkül van.

14-es:hidd el,nem mindenki irigy a hajadra,a comközepig eröre meg föleg nem.Lehet akarmilyen dus.Ennyi erövel megnöveszthetned földig eröre is.El se tudom kepzelni,hogy mosod a hajad,biztos maceras lehet.Ettöl függetlenül minden tiszteletem a tied,hogy ennyi idöt szansz a hajadra.Mivel dus is,biztosan nehez is lehet a szo szoros ertelmeben.

2013. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

9:01-es vagyok.

Nem gondolom, hogy irigyek lennének a hajamra, ha így hangzott, akkor nem volt szándékos. Mivel nagyon sokaknak egyáltalán nem tetszik maga ez a hossz, így főleg nem hiszem, hogy mások ilyen hajat akarnának maguknak. Csak állandóan megnézik, mintha bazári majom lennék, és kommentálják, összetapogatják a koszos kezükkel (már ha 2 hónapban egyszer kibontom, mert amúgy szintem mindig fel van tűzve pont emiatt, és sokszor akikkel napi szinten találkozok sem tudják milyen), ez kifejezetten zavar, ezért fogom levágatni.

"El sem tudom képzelni hogy mosod..."

Hajmosásról van szó, nem asztrofizikáról. Beállok a zuhany alá, bevizezem, samponozom, leöblítem, balzsamozom, leöblítem. Nem tudom ez miért tűnik bonyolultnak. :D Utána meg megszárad magától. Egyáltalán nem macerás, fésülni is nagyon könnyű.

Nem nehéz egyébként (egy youtube-os csaj lemérte a szintén combig érő haját, és huszonvalahány deka volt, pedig nem volt vékony), szóval ez csak hiedelem.

2013. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is növesztem, azért mert az tetszik. Amúgy meg szerintem sokaknak kicsi gyerekkorban maradt meg hogy hosszú hajat akart mert az olyan hercegnős. :D Amúgy alacsony 170 centi alatt nem nagyon áll jól lányoknak a hátközép alá érő haj mert csak összenyomja őket.
2013. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy érzem magam jól. Szép a rövid haj is, akinek jól áll. Mikor nekem volt rövid hajam, nem tetszettem magamnak, most, hogy hosszabb már sokkal több önbizalmam van. Nem szeretnék térdig érőt, mert nekem az már kényelmetlen lenne, de egy szép, dús, természetes, derékig érő hajkoronát bármikor szívesen elfogadok.
2013. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért akar minden lány hosszú hajat, mert több mindent lehet kezdeni vele, változatosabban lehet viselni, sokféleképpen eltűzni stb. Én legalábbis személy szerint ezért növesztettem meg. De van olyan ismerősöm is, aki rövid hajú és nagyon is boldog vele, szerintem ez személytől függ
2013. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!