Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tetoválás! Fólia vagy nem fólia?

Tetoválás! Fólia vagy nem fólia?

Figyelt kérdés
Annyi pro és kontra van mindenhol... ki meddig fóliázza, és miért?

2013. ápr. 4. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam fólia nélkül gyorsabban, fájdalommentesebben. 1 éjszakát fóliáztam már a 2.at.

De a rendszeres krémezés fontos!!! Nehogy kiszáradjon!

2013. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 SzilKa ***** válasza:
100%

Én fóliapárti vagyok. Egyrészt a nyílt sebet érdemes védeni a szennyeződéstől, másrészt elég kellemetlen, ha beleragad a ruha.

Ezen kívül az első 3 napban a fóliával tudod megakadályozni a vastag sebképződést, ami által kipotyoghat a festék.

A fólia alatti fülledést a gyakori fóliacserével és a hajszál vékony bepanthennel való kenéssel tudod minimalizálni.

Nyáron a nagy melegben emiatt nem érdemes tetováltatni, akkor mindenképp alárohadsz...


Egy tetováló

2013. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hú, megint megoszlottak a válaszok, köszönöm.

én mintha azt vettem volna észre, hogy fólia nélkül több jön ki belőle.

3-4 óránként bepanthennel kenegetem az jó, nem?

2013. ápr. 4. 14:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, hogy én mit csináltam és mi lett az eredménye, aztán meglátod. :) Fóliáztam emlékeim szerint kb. 1 hétig, DE (és szerintem ez a legfontosabb) 2-4 óránként a következő "rituálét" csináltam végig:

1.: Fólia le.

2.: Sima vízzel épp csak átöblítettem, áztatni nem szabad.

3.: Bepanthen Plus

4.: Új fólia fel.


1 hónap múlva mentem az ingyenes újraüttetésre, kb. 10 percig tartott, mert annyira kevés festék esett ki, még a tetováló is meglepődött és megdicsért, hogy szépen vigyáztam rá. :)

2013. ápr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Az előző vagyok és még annyit szeretnék hozzátenni, hogy az enyémre azért kellett különösen vigyázni, mert nyáron csináltattam és intim helyen van, szóval dupla fertőzésveszély... Viszont pont emiatt sokkal jobban vigyáztam rá, mint az emberek általában szoktak és nagyon megérte!
2013. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fóliázom mindenképpen. egyszer éjjel elmozdult a fólia a 2. napos tetkómról. Alig bírtam kiszedni belőle a pólómat:S Amíg a varosodás benne van a képben, addig mindenképpen kell rá. És poros helyen is dolgozom, azt meg sajnos nem tehetem meg, hogy kivegyek szabadságokat tetoválás után.
2013. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ha első 2-3 napban fóliázom úgy okés? már a háromnegyede karom varrva van, és úgy vettem észre, amelyeket fóliáztam az elején, azok szebbek lettek. most mindig át kell menni rajtuk még1x...
2013. ápr. 4. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Én 3 napig fóliáztam. Szerintem nem túl higiénikus, amikor beleragad minden a sebbe. Hiszen az azért mégis csak egy seb. Mikor hazajöttem lágy szappanos vízzel leöblítettem, bekentem, fólia vissza. Napközben többször kentem és vissza fóliáztam. És esténként újra öblítettem. És nagyon kevés szín jött belőle. És tényleg szép. Ismerősöm az első napon se fóliázta és neki foltos. Mondjuk, ő kapargatta is...De ugye a fóliázásnál nem hegesedik ki.

Én is anno annyi változatot olvastam, de valahogy ez tűnt NEKEM a legésszerűbbnek.

2013. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. kedden jön a folytatás, most megint fóliázni fogom 2-3 napig, és ezentúl mindig így teszek
2013. ápr. 7. 16:06
 10/11 anonim válasza:
30%

Sziasztok,

Én első tetkómat előírás szerint fóliáztam. Ekkor sok festék kijött, nyúlós anyagként... A másodikat csak hazáig hagytam fólia alatt. Aztán szabadon hagyva csak a rituálé maradt utána, 3-4 óránként az első 3 napban.

Rutuálé : vizes lemosás, majd antiszeptikus szappanos lemosás, majd vizes lemosás (fördőrózsával csak finomam), majd törlőkendővel lágyan felitatva a vizet -nem törölve, csak rányomogatva-, száraz bőr után vékonyan Bepanthen kenőccsel (nem krém) bekentem.

Eredmények: első tetoválást át kellett üttetnem, azaz újra megcsináltattam, mert halványabb lett mint a második.

Konklúzió: ha fontos a tetoválás, hogy szép legyen, akkor ne fóliázz, vegyél ki szabadságot, és maradj nyugton, gyógyulj. Én harmadnapra általában elfogadható szintre gyógyultam, azaz mehettem /sze fedett tetkóval ide oda... no nem homokviharba... mardj mindig tiszta helyen, vagy 4-5 napig

ui: 3. tetkómat már csak rituáléval kezelem, 1-2 napos sebgyógyulás, szabadon ,mert így szellőzik a seb... a test "tudja" hogyan gyógyuljon.

2020. dec. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!