Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Ha itthon vagyok akkor is...

Ha itthon vagyok akkor is kell fóliázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Most lett kész a második tetkóm az alkaromra,itthon vagyok egész héten,ilyenkor is kell fóliázni?A hülye fejemmel ezt elfelejtettem megkérdezni:).Fekvésnél délután vágtam egy kis fóliát a kezem alá,hogy ne érintkezzen az ággyal,de az egészet be kell légmentesen?



2013. febr. 22. 17:35
 1/7 SzilKa ***** válasza:
Igen, 3 napig mindenképpen.
2013. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ér hozzá semmihez (tehát nem alszol, rövidujjúban vagy), akkor a tetoválásnak, mint sebnek a legjobb ha szellőzik, nem pedig pállik egy fólia alatt. Vékony kenőcs réteg és hagyd szabadon. Én a 2. nap már szigorúan tiszta! laza ruhát is húzok rá de számolj vele, hogy egy kis tinta és a zsíros kenőcs befogja. Eddig semmi problémám nem volt a 10. tetoválásomnál.
2013. febr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SzilKa ***** válasza:

Egy kis tudományos magyarázat, miért kell fóliázni:

A sebképződés durván 3 napig tart, ez az átlag. Van, akinél gyorsabb ez a folyamat, van akinél lassabb. A fóliázás során a képződő sebet puhán tartjuk, az a sok kocsonyás trutyi, ami keletkezik a fólia alatt, annak egy részéből seb lenne. Ezt távolítjuk el mosással. Fontos a fertőtlenítő szappan (pl. Clarasept) használata, mivel a baktériumok elszaporodnak a fólia alatt, sőt a termék egy része bomlásnak is indul (főleg nyáron). A fertőtlenítő szappannal való mosás a gyógyulást is elősegíti. Fóliázás alatt fontos, hogy csak hajszálvékonyan kenjük a Bepanthen krémmel, illetve ha úgy érezzük, hogy bepállana, cseréljük le a fóliát (régi fólia le, fertőtlenítőszappanos lemosás, papírtörlős óvatos szárítás, vékonyan Bepanthen, majd tiszta fólia).

Amint megszűnt a fólia alatt a trutymósodás, elhagyható a fóliázás, hisz a seb képződés véget ért. Tehát átlagosan a 4. naptól elég naponta háromszor vékonyan bekenni Bepanthennel.


Egy tetováló

2013. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SzilKa ***** válasza:
Még annyi, hogy a sebképződést azért érdemes elkerülni, mert a vastag sebbel együtt kiesHET festék és a gyógyulás után korrekcióra LEHET szükség. Nyilván vannak olyanok, akiknek nem okoz gondot a fólia mellőzése, mégis úgy gondolom, nem érdemes kockáztatni a szép gyógyulást.
2013. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

A tudományos magyarázat szép és jó.. Viszont ha a személyes tapasztalat cáfolja az egészet, akkor nemsokat ér.

Én nem tetováló vagyok, hanem tetovált, és nem kevés van, tapasztaltam/tapasztalom hogy gyógyul.

Fólia alatt a "trutyiban" felázik a seb.. ami igencsak rossz.. Konkrétan amíg be van fóliázva, ott rohad a saját levében.

Első nap amikor megcsinálják érdemes fóliázni, még éjszakára max. aztán felejtsd el a fóliát

Ha normálisan van kenve, és tisztítva, akkor meg vastag seb sem képződik.

2013. febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SzilKa ***** válasza:
100%

A tudomanyos magyarazat is tapasztalat alapjan jott letre. Azert, mert neked esetleg nem okozott gondot a helytelen utokezeles, masnak okozhat! A tetovalonak is az az erdeke, hogy a munkajanak szep eredmenye maradjon es ha a tetovalo ugy tapasztalta ki a sok szaz/ sok ezer vendegen, hogy igy a jo, akkor a te tobb tetovalasod tapasztalatai nem mervadok.

A folia alatti rohadas elkerulheto a gyakori foliacserevel es a Bepanthen nagyon vekonyan kenesevel, a fertotlenito szappan hasznalataval. Ennyi...

2013. febr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem jól fogalmaztál. "nem okozott gondot a helytelen utókezelés"? Miért lenne helytelen?

Amit te leírtál hogy szerinted az a "helyes" Pont az okozott gondot...

Pont hogy attól lett sz*rabb. attól fakultak ki a tetoválásaim. Volt időm és alkalmam próbálgatni, melyik jobb.

Ha fóliáztam sokáig, sose maradtak meg szépen élesen a színek, a kontúrok. Szépen lassan jöttem hogy rá hogy hanyagolni kell a fóliát, de erre még sokan rájöttek.


Csak igen, egy tetováló nem mondhatja azt hogy á, hagyd a pi*ába a fóliát. Mert abban az esetben ha a páciens, disznósz*rban túrkál a friss tetkójával, és kifakul, akkor nem mondhatná a tetováló mester hogy "háát én szóltam..."


Attól hogy eddig ez terjedt el, hogy fóliázni kell több napig, hát haladunk a korral, és rájövünk (én is, és még nagyon sokan, mint tetováltak) hogyan praktikusabb kezelni, a szép tetoválás érdekében. Így ;)

2013. márc. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!