Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék a hajammal?...

Mit tehetnék a hajammal? Nagyon megvan roncsolódva.

Figyelt kérdés
már régóta vasalom a hajam, ráadásul festve is van, ezek nagyon megviselték. eredetileg szőke a hajam de barnára festettem és folyamatosan festenem kell ha kezd lenőni mert nagyon rossz. a vasalást sem tudom befejetni mert felgumizva nagyon gáz.. lassan 1 éve nagyon megvan ritkulva a hajam és nem nől semmit, hullik is.. mit csináljak vele hogy újra dús legyen és nőljön? (bármit, akár házi praktikát is irhattok)

2013. febr. 22. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg vasalod semmi nem használ rá, szóval hagyd abba, így a végén hajad sem fog maradni.
2013. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vasalást tényleg függeszd fel! Vagy max csináltass egy keratinosat. Szedjél a hajadra vitamint (Hair Clinic, vagy hasonló), nekem iszonyat elkezdett tőle nőni a hajam. Ezen kívül Ricinus olajozhatsz is.
2013. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez volt,bár nekem barna hajam van,és szőkítettem jó ideig,vasaltam,az tette tönkre . Mikor vágattad utoljára a hajad ? Nekem az segített,hogy mindig hajfestés előtt mindenhonnan van vágva a végéből.(Ez kb 1,5havonta történik )már elég jól megerősödött.És vasalom is.
2013. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A festés és a vasalás szörnyen megroncsolja. Most azt javaslom, hogy szokj vissza egy kicsit az eredetei hajadhoz. Hagy szőkén, ne vasald és vágasd le, vagy ha éppenséggel ezt nem akarod akkor mindenféle képpen a végéből vágass 1-2 havonta. Ez újra dúsítani fogja és visszanyered majd a hajad eredeti formáját.

Emellett javaslok olyan készítményeket, amelyek természetes származékból készültek. Ezekkel a hajadra kenve/fújva/stb. képes leszel visszaállítani az erősségét és kevésbé lesz töredezett.

Házi praktikának javaslom a következőket:

- moss ecettel hajat: szép fényesnk és dúsabbnak fog kinézni tőle

- citromos oldat (víz+citromlé): szintén fényesebb lesz és dúsabb

- kénes samponok: enyhíti a zsírosodást és a korpát

- Csalánsampon: patikába, vagy fodrászüzletben beszerezhető és remek a korpa és a hajszárasság ellen

- Heti egyszer bőven elég ha hajat mosol, kivéve ha valami olyan alkalomra készülsz ahova muszáj

- Sose használd ugyanazt a sampont folyamatosan. Próbáld meg, hogy vegyél kettőt és minden héten váltogasd

- Használj balzsamot, ez engedi a könnyebb fésülést és kevésbé fog hullani a hajad.

- A sampont ne tisztán használd hanem old fel vízzel a flakonban. Sokkal jobban tudod elérni a kívánt eredményt.


Remélem tudtam segíteni! :)

2013. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!