Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a tönkrement...

Mit tegyek a tönkrement hajammal? Hajápolási tippeket keresek!

Figyelt kérdés

A hajam szinte teljesen tönkrement, amikor egy ideig nagy mennyiségű antibiotikumot kellett szednem. Most szinte egyáltalán nem nő, az elmúlt másfél évben szinte tényleg nincs látható változás. Persze időnként vágatom, de direkt nem sokat, csak annyit, hogy ne legyen annyira töredezett a vége.

A lényeg az, hogy szeretném helyreállítani. A hajam most fénytelen, kusza és nem nő, őszintén elég furán néz ki néha. Kutattam neten, de elveszek a sok információ között, így személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Egyébként most próbálom minél jobban óvni, sok tojást eszem és elkezdtem ricinusolajjal kenni heti kétszer (még csak most kezdtem három hete). Előre is köszi a válaszokat!



2013. jan. 27. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld a hajpakolást, esetleg olyan sampont használj ami kimondottan száraz töredezett hajra való, és addig a többi saját samponodat felejtsd el. Lehetőleg gyógyszertárival próbálkozz, most így hirtelen nem tudok nevet mondani, de ha bemész és elmondod mit szeretnél biztos tudnak segíteni.
2013. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Előszöris egyél nagyon sok banánt és narancsot. Max 3 naponta moss hajat. Használj gyógyszertári sampont. Balzsamot is használj, de tudod azt csak a hajra szabat, a fejbőrbe ne nagyon maszírozd bele. Hajmosáskor maszírozd is a fejed, amikor rajta van a sampon, mert az serkenti a vérkeringést, ami serkenti a hajnövekedést. Használj hajolajat, remélhetőleg profeszionálisat, szoval a fodrászodtól kérdezd meg mi a márkája. (nem olcso) Ne engedd, hogy megfázzon a fejőrőd, szárítsd meg, ne vizes hajjal feküdj le. A ricinusolaj jot tesz a hajnak, azt a pakolást folytatsd. Sok sikert!
2013. jan. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem ezek váltak be: [link]

ez a pakolás:

[link]

és gliss kur hajvégápolót is használok ha ezek nem segítenek akkor tartós hajkiegyenestés nekem nagyon jót tett a hajamnak olyan puha volt mint egy kisbabának és nem töredezik azóta nagyon megérte :)

2013. jan. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem 3-4 hónapos szedése a revalid kapszulának jó eredményes változást hozott
2013. jan. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát egy ideig próbálkozz a ricinussal, de ha nem látod eredményét 2-3 hónap után se, ne erőltesd, macerás, és több orvos/patikus is azt mondta nekem, hogy nem feltétlen egészséges, túl sűrű olaj, és elzárja a pórusokat, szóval ha használod, mindenképp hígítsd. De sokan állítják, hogy bevált nekik, úgyhogy egy próbát megér.

Nekem ami bevált, az a hajvitamin (DM-es, olcsó és láthatóan használ nálam), illetve az egyéb vitaminok is szükségesek. Meglátásom szerint nálad is inkább belső ok lehet, azon pedig nem változtat, akármit is kensz rá kívülről. Persze látszólag kicsit javíthat egy jobbféle hajpakolás is. Egy fodrászkellékesben biztos segítenek.

Nem tudom, mit szedtél amúgy? Talán célszerű lenne az orvostól is tanácsot kérni, illetve ha tényleg ennyire nem nő a hajad, akkor mindenképp ki kell deríteni az okát, komolyabb bajokra is utalhat. Esetleg hajgyógyászt is felkereshetnél. Igazából az okot kell megtalálni, és aztán lehet kezelni.

Meg az sem mindegy, milyen hosszú a hajad azért. Lehet, hogy az segítene, ha a tönkrement résztől teljesen megválnál, akármilyen rossz is. Viszont ha elég töredezett a haj, és nem vágod le az egész szükséges részt, akkor elkezd felfele törni, vagy hogy mondjam. Ja és még azt is fontos lenne tudni, hogy ápolod. Volt-e kémiailag kezelve? Milyen gyakran mosod, szárítod, vasalod? Sapit hordasz-e?

2013. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!