Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Leborotváljam az arcom? (Lány...

Leborotváljam az arcom? (Lány vagyok, többi lent)

Figyelt kérdés
Sajnos az átlagosnál hosszabb piheszőrök vannak az arcomon. Hosszú, vékony, fehér szőrök. Az összes alapozó csomósodik rajtam, akárhogy is viszem fel, valószínűnek tartom, hogy emiatt... Szóval ezért gondoltam, hogy leborotválom az egész arcom. Most egy picike részt leszedtem, csak hogy lássam, hogy tényleg sötétebb nő-e majd vissza. De ha nem látok majd rossz irányba történő változást, még akkor sem vagyok biztos, hogy le merném borotválni az egészet. Mit gondoltok? Az alapozós dolog már nagyon zavar...

2012. okt. 3. 04:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kozmetikus mit ajánl?
2012. okt. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én nem tartom jó ötletnek. Elsőre nem látsz változást, de ha rendszeresen borotválni fogod, akkor erősödni fog.

Nézz utána a lézeres szőrtelenítésnek. Talán az jobb megoldás lenne.

2012. okt. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem szabad!Inkább lézer.
2012. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
van arcra való gyanta...
2012. okt. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
Szerintem ne borotváld,mert attól csak még erősebb lesz a szőr,inkább gyanta!:)
2012. okt. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A végleges nem viszi le, mert a szőke pihe szőrt nem tűnteti el, miután nem vezeti a fényt. Nem borotválnám le én sem, mert akkor csak erősödni fog, és szúrós lesz. Inkább gyantáztasd le, attól fog ritkulni és szerintem nem ártana egy hormonvizsgálat sem. Amikor terhes voltam, akkor nekem is pihésedett az arcom, de mihelyt megszültem és rendeződött a szervezetem a pihék is kuihullottak.
2012. okt. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

szerintem te még elég fiatal vagy ne borotváld le mert erősebben fog vissza nőni,a gyanta lehet,hogy allergiás reakciót vált ki és ki pattogsz vagy gennyes gyullad "pattanások" keletkeznek rajtad... ha hajthatatlan vagy inkább cukor pasztát használj gyanta helyet.... de itt egy link kicsit költséges de ez meg éri mert garantált a szőrtelenítés akár az arcon is...


[link]


ez a szőrzet erősségétől függ persze hogy a költségek mennyire fognak fel menni de 15-20-ezer ft ból ki lehet hozni a teljes szőrtelenítést akár egy életre...

2012. okt. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

áh és egy kis leírás a kezelésről ha véglegesen szeretnél meg szabadulni a nem kívánt szőrzetedtől..:)

IPL Villanófényes szőrtelenítés!

A végleges szőrtelenítés ma létező legmodernebb eljárásai közé tartozik az Intense Pulse Light, vagyis az IPL eljárás. Az IPL technológia több fizikai szempontból is eltér a hagyományos lézeres technikától, mivel a felhasználása sokrétűbb és rugalmasabb a test eltérő adottságú területeitől, bőrtípustól és a szőrtüsző mélységétől függően. A fényforrás spektruma rendkívül széles, átfogja a 410-1200 nanométer közötti releváns munkatartományt. Míg a lézer egy meghatározott hullámhosszon bocsát ki fényt.

Az IPL nagy energiasűrűségű lökésekben - villanásokban leadott, nem összefüggő fényű besugárzást jelent.


A széles spektrumú fehér fény tartományból csak azt a hullámhossz tartományt használjuk, mely az alkalmazott kezelés szempontjából szükséges. Például a szőrtelenítésnél a kék villanófényt jelentős mértékben károsítja a szőrtüszőt és a szőr növekedési mechanizmusát, miközben a bőr sértetlen marad. Az IPL hőenergiája a szőrszálon keresztül jut el a szőrtüszőbe, ami a szőrszál és a tüsző hőmérsékletének emelkedését idézi elő.


A nagy energiájú villanófény által létrehozott hőenergiát gépünk a legfejlettebb hűtőrendszerrel semlegesíti, amely nemcsak a lencsét de a bőrfelületet is hűti. Így a kezelés apróbb kellemetlenséggel jár, fájdalommentes.


A cserélhető fej segítségével a szőrtelenítésen kívül más gyógyászati és kozmetikai eljárásra is alkalmas. A gép kék és narancs lencsékkel van ellátva, melyek alkalmazásával az optimális fényspektrumot tudunk szűrni és hasznosítani különböző terápiás célokra. A kék fénytartomány szőrtelenítésre, kollagén növelésre, hajszálér kezelésre, pigment, máj és öregségi foltok eltűntetésére megbízhatóan és hatékonyan tudjuk alkalmazni. Míg a narancs fénnyel aknés bőrterületeket tudunk kezelni.


Az IPL technológia sok szempontból kedvezőbb, ha a bőrkárosító hatást, időtartamot, anyagi vonzatot és a hatékonyságot tekintjük.

2012. okt. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ne borotváld! Használj színezett hidratálókrémet.
2012. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Mi köze a pihéknek az alapozóhoz? Egyszerűen nem jó minőségűt használsz, vagy a bőröd nem megfelelő hozzá. Sminkeltem én már szőrös férfiakat is, természetesen minőségi alapozóval, ecsettel vittem fel, nem csomósodott sose rajtuk. Előtte pedig arctisztítás, tonizálás, hidratálás a minimum. De van akinek egyáltalán nem bírja a bőre az alapozókat, nekik viszont jó lehet a színezett hidratáló, de az is csak vékonyan használva.

A szőrösödéssel meg menj vizsgálatra, semmiképp ne borotváld.

2012. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!