Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Annak, hogy nyáron valaki...

Annak, hogy nyáron valaki szoláriumba megy, mi értelme?

Figyelt kérdés

A nap is simán megfogja az embert. Nem tudom, másnak milyen bőre lehet, de például én az idei nyári kánikulában kint voltam valamikor 10 percre, és már azonnal meg is fogott...

Szóval ha ingyen barnulhatnak az emberek, akkor miért fizetnek érte? Szerintem a szolárium az egyik legnagyobb értelmetlenség a világon.

Télen pedig ugye nem nagyon lehet napozni, de szoliba akkor is sokan mennek. Az értelmét annak se látom. Fel vagyunk öltözve kabátba, hosszú gatyába, senki nem látja, hogy milyen a bőrszín. Miért akar valaki akkor is színt?


Oké, mondjuk én is szeretem, ha van valamennyi színem, és nem vagyok sápadt. De szoliba én még akkor se mennék, ha nő lennék. A nyár elejét kibírom fehéren /mondjuk szerintem a fehér bőr is szép/, utána úgyis lebarnulok INGYEN, az pedig kit érdekel, hogy télen milyen a színem?

Mellesleg ha télen mégis látszik valakin, hogy barna, mert kicsit kijjebb vetkőzik, akkor arról a személyről azonnal le lehet szűrni, hogy szolizik. Hacsak nem kreol bőrű. :)


Persze ez csak az én véleményem, várom másokét is! :)


2012. szept. 24. 02:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én is gyorsan lebarnulok a napon,ezért nem megyek szoláriumba,de legtöbben alig tudnak,tehát nekik így jobb,gyorsabb szoláriumozni.
2012. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


8-as válaszoló... Ha valaki ilyen sokáig melózik - tegyük fel -, akkor annak ott a hétvége, azt simán ki tudja használni napozásra, ha valami kis színt akar. Viszont azért rengeteg ember van, aki délután 4-ig meózik. Egy forró júniusi-júliusi-augusztusi délutánon fog annyit a nap rajta, hogy munka után még simán tud napozni. Hazamegy, átöltözik, és kifekszik, vagy lemegy, kiül egy padra, stb.

Amúgy nem hiszem el, hogy valakinek abszolúte annyira nincs ideje, hogy kimenjen a szabadba akkor, amikor süt a nap... És igen, este 7-kor valóban gyengébb már a napsütés, de azt se hiszem el, hogy sokan pont este mennek szoláriumba. Biztos vagyok benne, hogy mennek napközben is, amikor még hét ágra süt a nap.


Egyébként én nem úgy szoktam napozni, hogy célirányosan kifekszek, hogy akkor most lebarnuljak szépen. Pl. amikor nyáron sétálok napközben, vagy üldögélek a szabadba, vagy a strandon, akkor megfog. Örülök én is, ha van színem. Meg ha napon barnulhatok, akkor mi a fenének fizessek érte külön? Az olyan embereket nem tudom megérteni, akik napon is tudnának barnulni, ehelyett rohannak a kivilágított koporsóba. De az ő dolguk. Azt meg nem hiszem, hogy egyáltalán nincs idejük kimenni a napra, bár ezt feljebb leírtam. :)


Ugyanakkor az más, ha valaki csak még a napon, és csak a szolárium segít neki abban, hogy ne legyen hófehér. Vannak ilyen speciális bőrű emberek. Maximum őket tudom megérteni...

2012. szept. 24. 22:55
 13/17 A kérdező kommentje:
*valaki csak ÉG a napon
2012. szept. 24. 22:57
 14/17 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező, nyilván mindenki maga tudja hogy miért jár szoliba és miért nem... Szerintem az égegyadta világon semmi közöd hozzá, hogy más mire cseszi el a pénzét/szabadidejét.


Egyébként én például RÜHELLEK célzottan napozni, és baromira nem fogom a szabadidőmet arra pazarolni, hogy a napon erjedjek és pácolódjak, inkább csinálok valami kedvemre valót. Egyébként meg engem is nagyon megfog a nap a kinti tevékenységek alatt, viszont teljesen egyenetlenül, kívül már sötét a karom, belül meg hófehér... Hát gyönyörű...


Mindettől függetlenül szoliba sem járok, mert azt is utálom, de idén télen el fogok majd menni néha, méghozzá azért, hogy ne fakuljon ki az arcom, és télen se legyen túl sötét a nyáron vásárolt színezett hidratálókrémem.


Még annyit tennék hozzá, hogy nincs is mindenkinek kertje, ahová kifeküdhetne napozni, az ilyen pl. miért ne mehetne szoláriumba, ha egyenletes bőrszínt szeretne?

2012. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy semmi közöm hozzá, ezért is írtam, hogy az ő dolguk. De ettől még nekem nem logikus, hogy aki tud napon barnulni, az elmegy szolizni.

Napon is lehet egyenletesen barnulni, pl. a kinti tevékenységeket nem pólóban kell végezni :D

Akinek meg nincs kertje, az simán ki tud feküdni valami parkos helyre. Sokszor látok nyáron a zöldövezetekben egy csomó embert, akik kifekszenek a kiterített plédre...

2012. szept. 26. 02:15
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

elég primitív vagy:D

Azért, mert téged 10 perc alatt lefog a nap, mást még lehet hogy rohadhat a napon reggeltől estig, akkor sem lesz semmi színe(pl. nekem) ;)

2012. okt. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Inkább te vagy a primitív... Ha megtanultál volna olvasni általános iskolában, akkor láthatnád a 12-es kommentem utolsó sorában, amint azt írtam: a nehezen barnuló embereket kivételesen meg tudom érteni, ha máshogy nem tudnak barnulni, csak szoláriummal.


Viszont aki tud barnulni rendesen /nem hiszem el, hogy csak én vagyok az a Földön, akit 10 perc alatt megfog a Nap.../, de ehelyett megy a szoláriumba, azt én egy fa$zságnak tartom. Azt pedig hagyjuk, hogy abszolút nincs semmi ideje, hogy valamennyit napon legyen...

2012. okt. 13. 04:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!