Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha nem mosom meg a hajam...

Ha nem mosom meg a hajam miért viszket a fejbőröm? Mikor indul be az öntisztulás már? Aug 12 ótanincs mosva

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 02:46
 1/9 anonim ***** válasza:
remélem rasztáról van szó :D
2012. szept. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A raszta sem lesz öntisztuló. 2 évig voltam raszta, van tapasztalatom. Azt is mosni kell.
2012. szept. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy öntisztulás. Egy idő után nem termel annyi zsírt a fejbőr, ezért annyira zsírosnak nem fog tűnni, de ugyanolyan poros, koszos marad, benne vannak a poratkák meg azoknak az ürüléke. Hány hajléktalant láttál gyönyörű és tiszta hajjal? Ennyire öntisztuló a haj.

Használsz vaddisznósörte kefét? Azzal tudod eltávolítani az elhalt hámsejteket a fejbőrről. Attól is viszkethet, vagy a zsírtól. Nekem 3 nappal mosás után viszket a fejbőröm a zsírosodás miatt, ezért 3 naponta mosom. Igazából nem tudom megérteni, hogy ha én a 127 cm hosszú, és rengeteg hajamat 3 naponta tudom mosni, más miért nem mossa a haját legalább hetente 1x...

Ha nem akarsz bolti samponnal mosni, akkor készíts tojássampont tojássárgájából, ecetből és olíva/kókusz/jojoba/mandula vagy valamilyen más rendes olajból. Ez nagyon jól leszedi a zsírt. Utána csinálhatsz egy ecetes vizes öblítést, ha hosszú a hajad könnyebb lesz fésülni tőle.

2012. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Undorító vagy. Nagy valószínůséggel tetves vagy es attol viszket.
2012. szept. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem egy osztálytársam nem mosott már vagy 3 hónapja hajat.

igaz rövid haja van, de emellé festve is van neki, ami 3 hóap után, nem mosva igen sz@rul néz ki.

és ennek fejében ő kérdezgeti, hogy milyen a haja, mi meg hiába mondjuk meg neki, hogy mossa már meg, mert ez így nem állapot. de lusta, mint az állat.

ne akarj idáig eljutni, mosd meg, akkor nem fog viszketni, meg hajmosás után használ hajszeszt és akkor jbb lesz.

nem értem miért olyan nagy fáradtság hajat mosni. egy héten átlagban 2x mosom meg a sajátomat, ha jobban igénybe van véve akkor 3x. megmosod, hagyod megszáradni és ennyi. hátközépig érő hajam van, nem érzem megterhelésnek, hogy megmossam, valamint az alap higéniához hozzá tartozik a hajmosás is szerintem.

mosd meg akkor nem lesz ilyen gondod.

2012. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Barátom havonta 1x mos hajat, és akkor is csak azért, mert azért mégse legyen koszos. Nagyon szép dús, erős haja van, nem zsíros, nem száraz. Vízzel le szokta öblíteni, de sampont havonta használ csak. De ő nem rászoktatta a haját az öntisztulásra, hanem kiskorától fogva így szoktatták, hogy heti 1-2 csak vizes öblítés, és havi 1 sampon. :)

És egyáltalán nem büdös neki, nem viszket, semmi baja nincs. (Persze ha füstös helyre megy, akkor megmossa.)

2012. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De regen se mostak hajat az emberek
2012. szept. 23. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:

de régen nem voltak gyárak, autók, vegyszerek körülöttük...

max poros lett a hajuk meg izzadt, azt meg lemosták vízzel

(vagy tojássampont használtak később már)

2012. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért sampon volt, csak nem ebben a formában, hanem természetes alapanyagokból. Rengeteg házi sampon recept van egyébként a neten. A másik meg az, hogy tényleg nem volt akkoriban ennyi szmog meg káros anyag akkoriban. Ne legyél butuska kérdező!
2012. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!