Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A beszárítás vagy a vasalás...

A beszárítás vagy a vasalás károsítja jobban a hajat?

Figyelt kérdés

2012. szept. 8. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

ha teszel rá hővédőt akkor igazából egyik sem károsítja annyira

szerintem a beszárítás (mondjuk egy héten 2-szer) nem károsítja annyira a hajat mint a vasaló mert a vasalót ugye száraz hajra kell és azért füstöl mert a hajadból még azt a kis nedvességet is kiégeti ami volt benne


én hetente 2-3-szor mosok hajat aztán hajszárítóval szárítom és nekem még hővédő nélkül se lett semmi baja a hajamnak pedig már ez így megy legalább 4 éve

2012. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet az első válaszolóval.

Saját bőrömön, illetve hajamon tapasztaltam meg, hogy a hajvasaló jobban károsítja a hajat, még akkor is, ha használsz hővédőt meg ilyen-olyan balzsamot, pakolást, olajat akármit.


Bárhogy is nézzük a hajvasaló közvetlenül érintkezik a hajjal, a legtöbb esetben a haj kb. 200°C-nak van kitéve. A hajszárító viszont nem annyira meleg és jó esetben csak 15-20 cm-ről érkezik a meleg levegő a hajra.

Tehát szerintem a hajvasaló jobban károsítja a hajat, az enyémet legalábbis mindenképpen.

A hajszárítót pedig érdemes a kisebb hőfokon használni, ugyanis azzal sem tart sokkal tovább beszárítani a hajat, viszont kevésbé roncsolja a hajat, mint a melegebb levegő.

2012. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok


1.én is azt írtam hogy a vasaló károsítja jobban a hajat

2.az pedig egyénfüggő hogy kinek milyen a haja mert igaz kevésszer vasalom de olyan erős meg minden hogy a 230 fokos vasalót meg se érzi


de tényleg egyet kell értenek hogy a hajszárító+hővédő a legjobb párosítás

hővédőből próbálj jó minőségüt venni

2012. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én hajszárítóval egyenesítem a hajam és jóval jobb állapotban van, mint amikor hajvasalóval csináltam... Igaz, hogy nem marad egyenes teljesen így, de nekem azért bejön a végeredmény így is:) Hajvasalóval teljesen tönkre ment a hajam, nagyon törött...
2012. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hajvasalás.
2012. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A hajvasalás károsít nagyon! Nővérem vasalja én szárítom és neki nagyon elvan törve a haja pedig használunk mindketten balzsamot és pakolást.. inkább szárítsd:) az én hajam így gyönyörű:)
2014. máj. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!