Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen praktikák vannak...

Milyen praktikák vannak zsíros haj/bőr ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít, amikor meglátom, hogy a hajmosás után a 2. napon összeesik a hajam. Zsíros és korpás is! Mindig előre ki kell számolnom, hogy mikor moshatok hajat, amikor meg kell jelennem valahol - ugyanis állítólag a gyakori hajmosás sem tesz neki jót. Egyébként a bőröm is problémás, de azt tudom megfelelő szerekkel kezelni, emellet pedig járok kozmeikushoz. Nemrég voltam bőrgyógyásznál, aki csak annyit mondott, hogy ez a serdülőkor egyik problémája, emellett pedg genetikai úton is örökölhető... Meg felírt egy sampont: VICHY- zsíros hajra valót. Na igen, anya is ilyen gondokkal küzd, de neki csak a 3. nap rossz, de azt is tudja leplezni egy kis púderrel. Én is használtam, hogy beledörzsöltem a fejbőrömbe, de a hajam durva tapintású lett. Mindig irigykedve nézem a sztárokat, akiknek gyönyörű szép, fényes haja van. Mit teheték? Kinek mi a véleménye a VICHY - zsíros hajra való sampontól? 14/L
2012. aug. 23. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudom, ezzel nem segítek, de engem is nagyon érdekelne a dolog, hasonló problémákkal küzdöm. :/

14/L

2012. aug. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne használj zsíros hajra való sampont, mert attól még jobban zsírosodik a fejbőr. Több zsírt távolít el, mint amennyit kellene, ezért még jobban rááll a zsír termelésére. Annál jobban és hamarabb zírosodik, minél jobban el akarja onnan távolítani az ember.

És próbáld csökkenteni a hajmosások gyakoriságát, és akkor egyre kevesebbet kell mosnod majd. Igaz, nem rögtön, kell egy kis hozzá, de a köztes időt ki lehet birni, és ki kell mert megéri.

Én azelőtt kétnaponta mostam, de ma már csak hetente egyszer, és nem lesz cafatosan zsíros a következő mosásig.

2012. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)

Kedves utolsó:

Neked is zsíros volt a hajad? Igen, eddig én is kétnaponta mostam hajat, de rá kellett jönnöm, hogy ez nem vezet megoldásra, és csak rontja a helyzetet. Tudnál valami sampont ajánlani akkor? Vagy mindegy milyen, csak sima legyen?

2012. aug. 23. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!