Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » "Leégett" a hajam, mit csináljak?

"Leégett" a hajam, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Régóta festetem a hajam szőkére.A fodrászom elment szülni,így egy idegenhez mentem,akit egy ismerős ajánlott.Szőke festést kértem,a végeredmény azonban egyszerűen tragikus lett,az egész hajam narancssárga volt.Megpróbálta újra befesteni,de semmivel sem lett jobb,mint az előző.Nagyon dühös voltam,elmentem egy másik fodrászhoz,aki végül befestette barnára,és tett bele szőke csíkokat.A szín most tökéletes,a gond azonban az,hogy a hajamat nagyon megviselte ez a procedúra,és gyakorlatilag leégett.Ezt úgy értem,hogy nagyon rossz lett az állaga,fénytelen és "pöndörödik" a vége,pedig amúgy teljesen egyenes hajam van.

Az az egy szerencsém,hogy rövidre van vágva,így viszonylag hamar lenő majd ez a rész (legalábbis talán hamarabb,mintha hosszú lenne),de akkor is nagyon bosszant,mert mindig nagy figyelmet fordítottam rá,hogy szép,egészséges hajam legyen.

Tud valaki valami szert,amivel esetleg javíthatnék a helyzeten,még ha teljesen helyrehozni nem is tudom?

Eddig amit használtam rá: a szokásos hajbalzsamom és vettem egy Gliss Kur sprayt (nem hajlakkot,hanem ezt a fújós hajápolót).

Minden választ nagyon köszönök.


2012. aug. 17. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokat nem tehetsz már a hajadért, az lenne a legjobb, ha levágatnád, és egy darabig egészen rövid frizurád lenne. Annyi ideig tart megnöveszteni a jelenlegi hosszára, mint lenöveszteni az égett részeket, de sokkal ápoltabban néz ki.


Ha lehet, egy ideig ne festesd, legfeljebb pár melírcsíkot frissítsen a fodrász a tövénél, és egy enyhe, ápoló hajszínezőt használj.

Addig szedj hajerősítő, növekedést is serkentő vitaminokat, a hajápoló sprayt pedig akár naponta többször is használhatod a végeken.

2012. aug. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ennél rövidebbre nem nagyon tudom vágatni,mert így is egészen rövid hajam van... :)

2012. aug. 17. 07:12
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Áztass lenmagot vízbe és azzal mosd a hajad. Esetleg vásárolj étkezési lenolajat, ha nem akarsz pepecselni az áztatással. Én is azt mondom, hogy egyenlőre pihentesd a hajad, ne használj semmit, ami nem természetes anyag.
2012. aug. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2012. aug. 17. 07:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen egy fodrász lehetett,akinél voltál...

Egyébként ricinusolaj,ez nagyon jó hajápoló,vagy 100%-os extra szűz olívaolaj.

2012. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)


Hát igen,én sem értem,hogy az ilyen hogyan dolgozhat fodrászként...Az én rövid hajamon is elég gáz,de ha mondjuk ezt megcsinálja esetleg valakinek a derékig érő,évek óta növesztett hajával az még nagyobb katasztrófa...

2012. aug. 17. 10:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.:)

Ajánlok neked egy nagyon jó kúrát, ami 2-3 alkalom után meg fogja gyógyítani a hajadat..Bár lehet, hogy neked több idő lesz, mert nekem nem volt megtörve annyira..

Ricinus olajat keverj össze olíva olajjal..

2 ek. r.olaj+2 ek. o.olaj. Kend fel a hajadra és maszírozd bele.. hagyd fent éjszakára, mert így hat.

Ezeket előtte tedd be 5-10 mp.re a mikróba mert így még hatásosabb lesz.

Ha feltetted a pakolást, akkor tegyél egy törölközőt a párnádra és dunsztold be a fejedet. :D (tegyél rá sapit, vagy valami mást.)

Reggel mosd meg ALAPOSAN valami ápoló samponnal 2x.

Azért kell nagyon alaposan mert ugye ezek olajak..

Fújd rá a fekete gliss kur hajápolót..vagy a bordós schaumát. :)

Árak:

Ricinus olaj: 230 ft. (felénk) a patikában.

Olíva olaj: azt nem tudom:$

Fekete Gliss kur: 830 ft , hajkellékes

Bordós Schauma: 980 ft, Rossman.

Remélem tudtam segíteni.

2012. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!