Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan oldjam meg a mindennapo...

Hogyan oldjam meg a mindennapos borotválást?

Figyelt kérdés

Nyaralni megyünk, ahol bizony mindennap bikiniben kell lenni. Kb. 3-4 naponta szoktam, az még tűrhető. De ugyebár a "szőrös" napokban nem megyek strandra. Ha mindennap borotválom, vérzik, begyullad, kipattog,fáj. Nem használ rá semmi, se testápoló, se ilyen-olyan krém, se jég, se hintőpor,stb.

Epilátor még rosszabb, kb. 2x próbáltam, az egyiknél sírtam is, úgy fájt, na meg utána 3 napig úgy jártam, mint aki becsinált.

Gyanta ugyanez lenne,de azt a lábam sem bírja, az epilátort meg igen.

A krémre allergiás vagyok, meg félek is tőle.

Sajnos elég erős és sötét szőröm van, így hamar meglátszódik a borosta.

Mit csináljak, hogy ne kelljen takargatni magam mindennap a nyaralás során?

21L


2012. aug. 10. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan krémet próbáltál, ami érzékeny bőrre van?
2012. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hasonló génekkel megáldva én ezt úgy szoktam, hogy indulás előtt megpróbálok minél tovább nem szőrteleníteni, hogy, ha előtte valahol be is gyulladt volna, elmúljon. És indulás előtt közvetlenül belefekszem egy nagy adag jó meleg vízbe, ez felpuhítja a bőrt és kitágítja a pórusokat, és vadiúj, fullextrás pengéjű borotvával szántok. Ez be szokott válni, kivéve, mikor túlságosan elbízom magam, hogy "milyen jól működik, és milyen szépre meg tudom csinálni, most nincs időm erre a háromnegyed órás szeánszra, csak gyorsan "megigazítom" a fontos helyeket, egy alkalom nem árt", és mindig konstatálom, hogy "de, árt. Majd legközelebb".
2012. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!