Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg nem árt a bőrnek a...

Tényleg nem árt a bőrnek a mindennapos arclemosóval vagy tonikkal való ápolás? Nem öregíti gyorsabban a bőrt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a bőrtípusodnak megfelelőt választasz, akkor nem árt.


Az arclemosó/tisztító nagyon fontos, hiszen egész nap a smink, de a levegőben lebegő por, kosz, füst, szmog stb. lerakódik a bőrödre, elzárja a pórusokat, a bőr nem tud levegőzni, így fakó, fénytelen lesz.

A lemosó megtisztítja a bőrt, a szappannál általában jobbat tesz, mert az nagyon szárít.

A tonik a lemosás után eltávolítja az utolsó maradványokat is a bőrről, összehúzza a pórusokat, és felkészíti a bőrt az ápolószerek felvételére.

Nagyon fontos, hogy a tisztítás után használj a bőrtípusodnak megfelelő hidratáló krémet, hiszen ettől lesz sima, bársonyos, puha és fiatalos a bőröd.

2012. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem,ezeket a termékeket mindennapos használatra fejlesztették ki.A por és a nikotin,alkohol jobban öregíti.
2012. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az a gondom, hogy nekem jó a bőrtípusom, nem zsíros, nem túl száraz, habár, ha nagyon forró vízben zuhanyozok, kipirosodik egy két helyen.


úgy tudom, tonikot nem használhatok, mert az zsíros bőrre van. Vettem egy DM márkás érzékeny bőrre való arclemosó tejet és az is kicsípte az arcomat felül. (eddig csak 1x használtam)


akkor mit használjak?

2012. febr. 22. 15:57
 4/5 A kérdező kommentje:

tehát ez lenne a helyes sorrend


-arclemosó (arctej)

-tonik (hát ezzel van bajom. Clean and clear-ből valamelyik?)

-ápolószer (mint az arckrém?)

2012. febr. 22. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
A Clean&Clear a baj,szárít,ezért azt ne én inkább hipoallergén terméket ajánlok,mert a bőr ez mellett érzékeny is.A krémet is így kell választani.
2012. febr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!