Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akik használják a ricinusolajt...

Akik használják a ricinusolajt! Ha visszaviszem az üveget és a kupakot oda, ahol vettem ricinust, legközelebb annyival olcsóbb lesz, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete vettem 1 dl-t majdnem 400Ft-ért, de ebben benne van az üveg, a kupak meg valami regisztrális díj is. Szóval, ha legközelebb venni akarok ricinust és visszaviszem az üveget kupakkal együtt kitisztítva, akkor annyival olcsóbbab tudok venni ricinust? Vagy hogy működik ez? Ti vissza szoktátok vinni az üveget??

2012. jún. 23. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
én 2 l-es flakonban kaptam, mert 1 l-t vettem, és nem volt nagyobb üvegük és nem akarták a több száz forintos üveget még rátenni az olaj árára, úgyhogy ha nekem elfogy ez az 1 liter, újra ugyanígy fogom csinálni.
2012. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor gyerek voltam még visszavették az üres üveget a gyógyszertárban. ma már nem, valamilyen uniós előírás.
2012. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ó, hát ez igazán csodálatos. Megnéztem a blokkot, 390Ft-t kellett fizetnem, ebből maga a ricinusolaj 265 Ft. Azért nem mindegy. :D

De miért nem veszik vissza? És ha kimosom és elviszem az üveget, kérhetem, hogy abba tegyenek ricinus olajat?

2012. jún. 23. 10:56
 4/6 bensdorp ***** válasza:
100%
A visszavétel utáni sterilizálás sokkal több ráfordítást, időt és munkaerőt igényel, mint egy új üveg. A szelektív gyűjtőbe pedig te is ki tudod dobni, nem a gyógyszertár feladata a szemétfelhalmozás. A régi üveget pedig nem töltik fel, mivel szigorú tisztasági szabályok és minőségbiztosítás alapján kell dolgozniuk a gyógyszerészeknek, és csak azokért a kiadott anyagokért tudnak felelősséget vállalni, amiknek végigellenőrizték az útját. A kétes eredetű és szennyeződésű, visszahozott üveg a nem megengedhető kategóriába tartozik.
2012. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én fél éve használom...mindig kimosom itthon, úgy viszem vissza, és újratöltik ;) vidd vissza nyugodtan :)
2012. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Akkor, ha elfogy bepróbálkozok, hátha. :D

2012. jún. 27. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!