Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tele van fekete pöttyökkel a...

Tele van fekete pöttyökkel a lábam, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Epilálás után is ilyen, vagy vörös pöttyös a lábam vagy fekete.. :( Sosem szép sima, egységes színű, pedig úgy szeretném. Mik lehetnek ezek a fekete pöttyök? Én benőtt szőrre gondoltam, de próbáltam kihalászni tűvel/csipesszel és nem tudtam kiszedni semmit, főleg mert a bőrfelület ott is teljesen sima. Volt már valami, amit ki tudtam szedni, de csak a felszínről valami fekete kis bogyót, de nem szőrszál volt. Fogalmam sincs mik lehetnek ezek, de annyira rondák, meg szeretnék tőlük szabadulni. :( Szerintetek mik ezek és mit csináljak velük, hogy eltűnjenek?
2012. máj. 15. 20:49
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]

Erre gondolok, nem a piros pöttyökre, hanem a barnás-feketésre. Annyira zavar, hogy ilyen, pedig amúgy szívesen járnék szoknyában, de így... :((

2012. máj. 15. 20:52
 2/9 anonim ***** válasza:
Ami még nem nőlt ki szál azt látod a bőr alatt.
2012. máj. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De közvetlenül epilálás után is látom, tehát ha tövestül kitépem a szőrt akkor is ott van.
2012. máj. 16. 09:35
 4/9 anonim ***** válasza:
nagyon világos színű a bőröd? mert nekem az, és nekem is ez volt a problémám ezért hagytam abba az epilálást. ha barnább lenne akkor nem látszana, meg elvileg rendszeres radirozással lehetne javitani a helyzeten, de nekem eddig nem sikerül megszüntetni a kis fekete pöttyöket. én sem tudom megmagyarázni h mik lehetnek, mert amikor "kinyomtam" egyet akkor egy kis fekete tüske jött ki, de vaóban a láb meg sima volt....
2012. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, hófehér és nagyon vékony a bőröm, a szőr viszont nagyon sötét barna/fekete. Hogy nyomtál ki egyet? Lehet, hogy elnézek egy bőrgyógyászhoz, hátha tud rá valamit mondani. Még arra gondoltam, hogy benőtt szőrszál lehet, mert mintha kevesebb szőr nőne vissza, mint mielőtt borotválni kezdtem volna. De nekem a borotválás után is ilyen a lábam, csak még gyulladtak is egy kicsit a szőrtüszők, szóval piros pöttyös is a lábam.. Szóval inkább epilálom, mert tovább tart és valamivel szebb, mint borotválva.
2012. máj. 16. 11:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Na én is megpróbáltam kinyomni, és nekem is ilyen fekete tüske jött ki, de nagyon picike. Olyan, mintha mitesszer lenne, de az lehet lábon??
2012. máj. 16. 11:11
 7/9 A kérdező kommentje:

Na rákerestem és gondoltam neked is hasznos lehet.. :)

[link]

[link]

Szerintem az lesz, hogy elmegyek egy bőrgyógyászhoz és megnézetem, tényleg mitesszer-e és ha igen akkor biztos tud ajánlani valamit. :) Már előre sajnálom azt az orvost, két probléma miatt is akartam menni, lesz egy harmadik.. :D

2012. máj. 16. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
de hogy lehet mitesszer amikor egyáltalán nem hasonlít pl az arcról kinyomott fekete cuccokhoz... olyan mint vmi kis miniatűr szőrszál. egyébként nekem is ugyanilyan a bőröm, hófehér viszont fekete a szőr vagyis sötétbarna. majd irj már lécci h mit mondott a doki mert énis szeretnék a végére járni :S
2012. máj. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a szőrnövekedésnek úgymond több ciklusa van, és pl borotválásnál is azért tűnik úgy hogy erősödik a szőr vagy több lesz, mert ahogy mindig levágod a tetejénél van ideje bevárni a még növekedőket. Ami tövestől eltávolítja ott meg a következő váltást látod, ami egyszer majd kinő, akinek sötétebb a bőre vagy világosabbak a szőrei annál ez nem látszik, de a szinte áttetsző világosságú fehér bőrnél ott ez elég gyakori. én is küzdök a problémával...jobb nem nyomkodni ( amúgy akkor az nem tüske, hanem egy kis szőr) mert begyullad, bőrradír meg egy kis barnulás nyáron, de nem közvetlenül szőrtelenítés után mert akkor meg barnábbak lesznek a kitépett szőr helyén a pöttyök. remélem valamennyit segítettem.
2012. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!