Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet kezdeni a fekete...

Mit lehet kezdeni a fekete pöttyökkel a lábon?

Figyelt kérdés

Régen borotváltam a lábam, de levágott szőr azért ott volt és látszódott. Ezért is kezdtem el epilálni (na meg, hogy ne kelljen minden nap borotválnom), de azok a fránya fekete pöttyök mégis ott vannak! Igaz epilálnom is simán 2 naponta kell :(

Olyan vagyok mint valami túlfokozott szőrnövekedésű Jeti!

(Nem az epilálás után piros pöttyökre gondolok!)

És akkor még emellé jönnek a benőtt szőrszálak, a kiszedettek utána maradt sebek, a striás combom.... :(

Mégis hogy a bánatba menjek ki az utcára rövid nadrágban vagy szoknyában ilyen lábakkal?! Bevisznek a rendőrök, mert riogatom az embereket!


A gyantázásra kozmetikusnál nem telik, házilag csak ragadok, más hatása nincs. A szőrtelenítő krémeket nem bírja a bőröm, és azt is naponta kellene alkalmaznom. A borotva eleve kizárva, a bőröm sem bírja. Ja és persze a végleges szőrtelenítésre sincs keret. A radírozás sem segít.


Más is szenved ettől? Esetleg valaki meg tudta oldani valahogy?

Segítsééég! :(


2011. jún. 5. 03:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen hófehér a bőröm, amin rikít minden hiba.
2011. jún. 5. 03:09
 2/19 anonim ***** válasza:
(És még) túlsúlyos is vagy? - Csak hogy a te szavad járásával kérdezzek. (Számít)
2011. jún. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Azért kell 2 naponta epilálnod (gondolom), mert a szőr 3 rétegben nő, így amit leepilálsz, a következő "adag" már nő a bőröd felszínére. Szerintem várd meg egy kicsit míg megnő a szőröd, míg eltűnnek a fekete pöttyök (értem ezalatt azt, hogy a fekete pötty szerintem szőr, amit nem tudsz kiszedni. Mert nem hagyod nőni, és mikor elkezd nőni, lehet az epilátor csak elszakítja, de nem szedi ki). Sok sikert!


15/L

2011. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mi a szavam járása? Nem vagyok túlsúlyos. Vasággyal együtt elvisz a szél. Csak kicsit vastag a combom.


Hát, főleg télen, ha úgysem látja senki, hagyom megnőni eléggé, de az eredmény az, hogy olyankor tényleg csak eltépi, nem kitépi. Biztos, hogy kitépi, de valamiért minden egyes szőrszál helyén, akár mikor epiláltam, ott egy fekete pöttyöcske :(

2011. jún. 5. 11:55
 5/19 A kérdező kommentje:
Ma meglestem 2 lány lábát a közértben. Olyan babapopsi-sima lábuk volt, pöttyök meg sehol... Áááá :S
2011. jún. 5. 23:11
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Hát igen azok beszakadt szőrszálak amit most már leginkább már csak bőrgyógyász segítségével lehet orvosolni.
2011. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy csak eltépi? Kitépi, ez biztos. Minden szőrszál helyén van egy fekete pötty. Akkor is, ha csipesszel húzom ki és látom, hogy kijött az egész szőrszál.
2011. jún. 6. 13:19
 8/19 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy tényleg csak eltépi. Én azt hiszem még nem jártam így. Milyen epilátorod van? Lehet attól is függ. De lehet az lenne a legjobb, ha elmennél bőrgyógyászhoz. =/


15/L

2011. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én kezdek arra gyanakodni, hogy amit ott látok, az a szőrtüsző. A szőrszál kijön, de az a kis bigyó a végén bent ragad a bőrömben. Eddig annyit találtam a neten, aki szintén erre panaszkodott (nem sokan), hogy ki tudják nyomni azt a kis fekete izét. Hát, nagyon-nagyon nehezen és pár helyen én is, aminek mondjuk semmi értelme.


Amúgy kb. ilyen a lábam:

[link]


Igazából eddig annyira nem is figyeltem a lábam, mert alapból hosszú nadrágban járok. De most elképzeltem, hogy jó lenne rövidnadrágban, vagy szoknyában járni, aztán ránéztem a lábamra :(

2 dolgon változtattam előtte. Epilátort cseréltem, és nem zuhanyzás előtt, hanem utána epilálok.

Úgy érzem visszaállítom az eredeti rendet és megnézem mi történik. Ha semmi, akkor lopok magamnak egy szép lábat!!!! =D

2011. jún. 9. 00:15
 10/19 A kérdező kommentje:

Ja, epilátor.

Philis a régi, Braun az új.

2011. jún. 9. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!