Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ekcémások jön a meleg, nem...

Ekcémások jön a meleg, nem vagytok megijedve?

Figyelt kérdés

Én igen ,lábamon vannak sebek kiavakrva:((((((;((((

Úgy hordanék rövid szoknyát alakom megvanhozzá de a bőröm :(((

irigykedem másokra akik már tudnak rövid nacit szoknyát hordani.

Másrészről jót tesz a nap a bőrömnek úgyhogy probálok itthon minél többet kint lenni hogy múljon mielőtt kánikula lenne.

ti hogy viselitek ezt a helyzetet? persze akinek az arcán kézfején van ez a csúnya "ótvar" biztos nem lehet könnyű

jaj amúgy annyi kencét kipróbáltam már és most csak természetes vajakkal kenem,és most vértisztító teát iszom (csalán,diófalevél) mert ez jó ekcémára.És vaalhol olvastam hoyg a savas vér okozza a pattanást és ekcémát.Én nem vagyok pattis csak miteszereim vannak de alig látható na midnegy ez más téma, de az ekcéma télen folyamatosan beköszönt nálam .szerintem a d vitaminhiány is okozhatja.


2012. ápr. 27. 21:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Sajnos mosószert nem hagyhatom ki. Mert Párom családjával élek, ők nem szeretnének változtatni ezen. Izzadt, büdös ruhák vannak nyáron a szennyestartóba, nem cserélhetjük le a mosószert. Egyébként A normális adat 1/4-ét szoktuk a mosógépbe tenni, hogy takarékoskodjunk illetve miattam.

Körömlakkot használok, de 8 hónapig nem használtam: akkor ugyan olyan undorító sebeim, levedzéseim voltak.

Járok tanácsadásra, igazából szerintem lelkieredetű ez a betegség. Sőt, a betegségeim 90%-a eddig lelkieredetű volt és gyógyszer nélkül gyógyítottam meg magam.

Csak nem mindig van ehhez az embernek lelkiereje, tudod van amikor elfogy.

2012. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Persze, értem :) Sok dolog a lelkieken múlik, több mint hinnénk :)

Esetleg még megpróbálhatnád, hogy a te dolgaid mosódióval mossátok, a többiekét meg sima mosóporral. Egyébként a kombucha gombát megpróbálhatnád:) sok dologra jó az is

2012. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

jaj de rossz ez komolyan!

én is annyi mindent kipróbáltam már és én is candida diétáztAM (pedig nem is votlam candidás)DE NEM LETT JOBB:!!!!:( és én is fogytam tiszta vékony vagyok.

hm utálom de ez van már nem tudok mit csinálni,természetgyógyásznál is votlam na jól bekavarta az agyamat ,nem ehettem normális alap dolgokat de attól se javult,jah és nem vagyok élelmiszerre allergiás vérből mutatták ki.

piros foltok maradtak és több is lett király, csalánteát iszok most hátha! mivel vértisztító és ajánlják ekcémára hátha segít vmit,legalább ne vakarjam ki.

jaj van úgy hogy álmomba vakarom ki és reggelre tiszta megalvadt levedző véres sebek vannak a lábamon,ilyenkor totál kész vagyok és a fürdés is kellemetlen.

volt egy időszak amikor nem fürödtem:D csak behajoltam a kádba csak a hónaljamat és az intim részen mosakodtam illetve a lábfejemt.ÉS értitek semmit nem használt!! !:(

sajnos ha már bennevagyok abban a hullámban hoyg érzem hoyg viszket egyszerűen nem tudok nem odanyúlni és utána agyonvaakrom magamat és tök jó érzés de utána meg ég és "szidom magamat".

de ez oylan fura, volt amikor sokkal stresszesebb votlam és akkor nem votlak ilyen fellángolások,mindenesetre amennyire tudok csak napoztatom,Jah a szoli nekem tényleg nem fekszik én biztost nem fogom kipróbálni! esküszöm ha megtalálom azt ami bejött nekem leírom ide!

2012. ápr. 28. 23:05
 14/23 anonim ***** válasza:

Halihó!


Én pikkelysömörös vagyok 8 éve, de kegyetlenül, elég nehéz szinten tartani, DE nem fogok mások miatt a ruhámba poshadni nyáron!

Mindig is halásznadrágot hordtam, és topokat a melegben, azért, mert beteg vagyok nem lesz másképp, mert csak árt neki, ha beizzadok. Akinek nem tetszik, ne nézzen rám!

22/L

2012. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

22/L vagyok: nekem a Psorioderm testápoló jött be, de sajna drága 250ml 5 ezertől kezdődik. Szép fokozatosan segít, mellé használom a külön krémeimet, amiket kapok (Elosalic).

A Psorioderm-et ajánlják ekcémára is!

Érdemes lenne kórházba is menned, Budapesten a Mária utcai bőrklinikára, ott rengeteget segítettek nekem az 1 hetes bennfekvésem alatt, csak sajna nincs annyi pénzem, amivel tudnám folytatni a krémezést. Ajánlom, hátha! :) (dr. Hídvégi Bernadett az orvosom)

2012. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Megint 22/L vagyok: írassatok fel az orvosokkal 10%-os UREA (más néven karbamid) tartalmú kenőcsőt, a szárazságra kiváló, nekem is volt, hogy véresre berepedt az oldalam, térdem a sömörtől, de egy kenés után mennyország volt!
2012. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A pikkelysömör és ekcéma szinte egy és ugyan az, csak a tiéd szárazabb, repedezik, vedlik. Nekem ez van az ujjaimon. Lehet egyszerre a kettő is? félelmetes.

Érdekelne az orvosod. Ő fizetős? Nekem jelenleg 1-2-3 ezer ft-om van CSAK gyógyszerekre. Sajnos nem tudok többet költeni.

2012. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
most olvastam hogy a vizelet elvileg segít az ekcémás bőrön.Elvileg a reggeli középsugaras vizelettel kell bekenni a bőrfelületet.AZ urea amit írtál az ráadásul hugysavat jelent. A vizelet elvileg steril és a víz mellett egyéb hasznos anyagokat is tartalmaz. EMginni biztos nem de rákenni a bőrre talán .Szerintetek? tudom hogy szokatlan és undorító lehet, de szerintem a napokban ki fogom próbálni.
2012. ápr. 30. 18:54
 19/23 anonim ***** válasza:

Ingyenes a doki és a kórház is, csak TB-d legyen fizetve rendesen.

Érdemes lenne góc vizsgálatokra járni, megnézni a fogakat, nődoki, ha nő vagy, orr-fül-gégészet, vér, vizelet vétel. Nekem semmit nem találtak. :(

És igen, sajnos lehet egyszerre a kettő, nekem is volt ekcémám a kezemen anno.

A vizeletet egy ismerősöm anno kipróbálta a gyerekéét használta, valamit mondott, hogy miért azt, de nem használt neki. Persze kinek mi, egy próbát megér!

Nem tudom, hogy ekcémások járhatnak-e, de van a Tomesa nevű hely, egy holttengeri vizes kádban fekszel, feletted szoli szerű lámpa, én attól voltam 1 évig tünetmentes egyszer a három alkalomból. ( [link]

22/L

2012. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
én már annyiféle vizsgálaton voltam de nálam se találtak semmitse,kórházba nem szívesen feküdnék be,nekem nem kellene azok a kenőcsök nameg gyógyszert erre nem fogok szedni,inkább a természetes dolgokban bízok és remélem hogy most hoyg jó idő van ez a lelket is megnyuktatja így elmúlik ,mert nyáron teljesen el szokott múlni nameg a SÓSVÍZ TÉNYLEG JÓT TESZ . Hosszú nadrágba nem fogkm azértse járni!
2012. máj. 1. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!