Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ekcémások jön a meleg, nem...

Ekcémások jön a meleg, nem vagytok megijedve?

Figyelt kérdés

Én igen ,lábamon vannak sebek kiavakrva:((((((;((((

Úgy hordanék rövid szoknyát alakom megvanhozzá de a bőröm :(((

irigykedem másokra akik már tudnak rövid nacit szoknyát hordani.

Másrészről jót tesz a nap a bőrömnek úgyhogy probálok itthon minél többet kint lenni hogy múljon mielőtt kánikula lenne.

ti hogy viselitek ezt a helyzetet? persze akinek az arcán kézfején van ez a csúnya "ótvar" biztos nem lehet könnyű

jaj amúgy annyi kencét kipróbáltam már és most csak természetes vajakkal kenem,és most vértisztító teát iszom (csalán,diófalevél) mert ez jó ekcémára.És vaalhol olvastam hoyg a savas vér okozza a pattanást és ekcémát.Én nem vagyok pattis csak miteszereim vannak de alig látható na midnegy ez más téma, de az ekcéma télen folyamatosan beköszönt nálam .szerintem a d vitaminhiány is okozhatja.


2012. ápr. 27. 21:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem nagyon csúnya ekcémám volt, nekem hólyagos ekcémám volt, de tiszta kozmetikumokra váltottam és elmúlt!

Ha tanulmányozod az antalvali.com oldalt megtudod mennyi méreggel szennyeznek.én így csináltam:

dezodorból alverdéset vettem ami nem tartalmaz aluminiumot

természetes szappant vettem, ezt hazsnáltam folyékony szappannak is meg rendesnek is, ezzel fürödtem, és alverde sampont használtam! 2 hét után nem volt rajtam egy ekcémás folt se.A sminkekből van bio meg natúr smink, azokból válogathatsz

Szóval így nekem nincs miért félnem :)Egyébként ezt alátámasztandó, van egy osztálytársam aki folyamatosan alapozót használ, de vakolja magát meg minden sminket tesz magára télen nyáron drogériás márkákat, azokból is a legdrágábbat, és azóta de csak azóta ekcémás.

2012. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem,mert tudom kezelni.


az első jót ir,minden méreggel teli hülyeéget el kell hagyni.

azóta jön elő kevésbé,mióta ecetete használok tisztitószer helyett,antiallergén tusfürdő,gyógyszertári testápoló,ha előjön akkor gyógyszertári fürdőkrém

nem használok csak szemceruzát,szájfényt


Ha mégis kijön,akkor Locoid vált be nekem,bár csak akkor ha időben észreveszem és nem vakarom véresre,hanem kenem egyből


jah,és én szolizom,valamennyire jót tesz

2012. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

nem mondtok újat!:)

ismerem az antalvali odlalt midennnap olvasom

szoktam csinálni szappant és azzal is fürdök ,levendulaolajas sheavajas vagy kecsketejes testápolóval kenem a bőrömet.sampon helyett szódabika utána ecetes öblítés, dezodort pedig a boszorkánykonykában is közzétettek recept szerint készítettem,úgyhogy én már rég kidobtam azokat a bolti vackokat.Táplálkozásomra is fiogyleek ,próbálom betartani azokat amiket ott az antalvalis oylaon írnak hogy mit ne egyen egy ekcémás pl tejterméekt ekrülni kell:( kevés hús finomított dolgok elhagyása,uyganis a bélflóra nagyonis összefügghet az ekcémára ,szóval már midnent megteszek de sajnos még nem múlt el, A lábamon zavar a legjobban !!és mindig télen jön ki amikor lezárom ruhával a bőrömet! mosóprot is váltottunk már,gondolkoztam hoyg mosódiót is ki kéne prbálni de amúgy kézzel mosom a cuccaimat szappannal.szóval kicsit kiveséztem már a témát! arcomom nincs még szerencse:) :(

2012. ápr. 27. 22:27
 4/23 anonim ***** válasza:
Átérzem milyen szar lehet, bár nekem nem ekcémám volt, tehát arról nem tudok sokat, hanem csak szimplán iszonyat ronda volt a bőr a hasamon, mai napig sem tudni hogy mitől. Én a strandtól rettegtem pedig nagyon jó alakom van és éppen ezért volt annyira rossz hogy takargatnom kellett :/..szerencsére már elmúlt., egyébként ha a nap jót tesz neki, akkor a szolárum nem?
2012. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
áh nem vagfyok az a szolis mivel érzékeny a bőröm az csak beleégetné a sebeket a lábamba,volt egy idő amikor kvarcoltam ez ius mesterséges fényt bocsájt ki és elcsúnyúltak a sebek,úgyhogy nem kockáztatok
2012. ápr. 28. 06:48
 6/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, te annyival szerencsésebbnek mondhatod magad nálam, hogy nekem a kézfejeimen vannak elég csúnya gócok, vagyis télen-nyáron látja mindenki...
2012. ápr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

második vagyok


próbáld ki a szolit


normális álló szoli,és egyszerre 3-4 perc csak (hiába akarnak rábeszélni hogy több kell)

3-4 perc alatt nem tudsz megpirulni,de a bőrödnek jó

Hetente-kéthetente,nem a barnaság miatt


Figy,most is ronda állitásod szerint,mit veszthetsz?

2012. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én nem tudom már mit használjak. 1 hónap alatt 3 telitégelynyi kenőcsöt elhasználtam és semmi javulás! Semmilyen fürdéshez való szappan, szert nem használok csak víz, és annyi!

Ráadásul amikor kecsketejes szappant használtam és sheavajet: véresre izzadtam az ekcémám, mélyen berepedt ahol tudott és álmomban kikapartam, a huzat csupa dzsuva volt. Nem tudom már mi a fenét hagyjak el... :)

Egyszer neki álltam candida diétázni, kb 3 hónapig csináltam, lefogytam 10 kilót(!!!), ezt az ekcéma miatt csináltam, mellette ugye semmi vegyszeres sz*r. És szerintetek javult? Szóval azt se tudom, hogy kaják terén mit hagyjak el... :)

100% pamut az összes létező ruhám, de semmit sem jelent...

Én teljesen kikészülök már :) és ez a jó kis meleg 100%-os piros színt fog majd adni a kezemben, lábamban.

Random szoktak kijönni rajtam ekcémás foltok, egyszer csak ott van és vörös, viszket, levedzik...

A másik: 2 féle ekcémám van.

Az egyik száraz, viszket, levedzik, gyönyörű hólyagok lesznek rajta.

A másik: teljesen száraz, elvékonyodott a jobbos kezemen (az összes ujjamon) a bőr, nem bírok semmilyen komolyan takarítást, mosogatást elvégezni, írni tudok, és ennyi. Erre kaptam már 5 féle kenőcsöt, de nincs annyi pénzem, hogy erre még többet tudjak költeni.

Szóval együttérzek veled, nekem konkrétan nincs életem :(

2012. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Azt kihagytam, hogy grafikusnak tanulok, és néha a rajzolás is fájdalmas, nem bírok sokáig írni...

Amikor nedves ruhával törölgetek, akkor 20 órán át kenegetnem kell, úgy kiszárad, és fáj. Volt olyan, hogy paradicsomot vágtam és mintha sósavat öntöttek volna az ujjaimra, elvékonyodott a bőr valahogy és marta a paradicsom. Sós ételeket hadd ne részletezzem... :(

2012. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ohh hát megpróbálhatnál egy természetgyógyászt még esetleg. Ismerősömnek nem lehetett gyereke, lombikgyerekek nem maradtak eg a hasába, kapott mindent amit ilyenkor kell, és a természetgyógyi összehozta neki a gyereket.

Vagy használsz körömlakkot? Tisztítószerekből miket hazsnálsz? Mosópor?Ezeket is lecserélhetnéd természetesre.

2012. ápr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!