Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti hogyan növesztitek a...

Ti hogyan növesztitek a hajatokat? Hajápolási tanácsok erősen sérült hajra?

Figyelt kérdés

kicsit hosszú lesz, de kérlek, hogy olvassátok végig, mert már évek óta nem tudok dűlőre jutni a hajammal... =(


Pár éve folyamatosan, minden nap vasaltam a hajamat, amitől hát az igazat megvallva, eléggé tönkrement. De elég nehéz helyzetben vagyok, mert alapból iszonyatosan göndör hajam van, ami nem rendeződik szép csigákba. Annyira durva a helyzet, hogy minden nehézség nélkül körülbelül így állna a hajam, ha nem vasalnám, nem csinálnék vele semmit:

[link]


Szóval ezért 3-6 havonta szoktam a fodrásznál "visszafelé-dauert" csináltatni, ami abból áll, hogy fél óráig folyamatosan egyenesítik a hajamat, majd ugyan úgy, mint a dauernél, fixálják, ezáltal könnyebben kezelhetőbb lesz pár hónapig. De már ez is alapból eléggé megterhelő neki.


Szóval most kitaláltam, hogy nem vasalom minden nap ezentúl, csak minden reggel a fürdéstől begöndörödött apró tincsecskéket. Így nem lesz annyira szép, de talán nem bántja majd annyira a hő.


Szóval az alábbiakban szeretném, ha segítenétek:

1. hogyan tudnám újra visszatornázni egészséges szintre?

2. hogyan tudnám megnöveszteni, hogy körülbelül derékig érjen? (elég lassan nő, és amikor a fodrászhoz megyek, mindig visszavágja és ezért nem tud hosszúra nőni... =( )

3. hogyan segítsek azon, hogy a tövénél hamar zsírosodik, de a vége pedig száraz, töredezett, prűd és nem természetes?


+: milyen frizurát tudnék még az ilyen típusú hajból csinálni, mint ami a fenti képen volt? Úgy értem, amihez nem kéne így vasalni...


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

További szép estét nektek. =)


2012. márc. 31. 01:14
 1/5 anonim válasza:

Hogy ne legyen "csúnya a hajad"

NE VASALD... kört fel egy cofba ... és úgy még az sem látszik ha hamar zsírosodik nekem is hasonló hajam van azért nem ennyire durva mint a képen de nem szépen göndörödik ...

Azért nem nől a hajad mert miközben vasalod eltörik az aljából ...

Tehát szárításnál úgy szárítsd, hogy fésülgeted és akkor majdnem egyenes lesz ...

Ennyit tudok mondani ... remélem tudtam segíteni : )

2012. márc. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenre tudok válaszolni, mert nekem vékonyszálú és egyenes a hajam, viszont a növesztésben sokat segíthet a ricinusolaj, ami a haj tövén alkalmazva serkenti a növekedést, a hosszán pedig pakolásként funkcionál, ami erősíti a hajat.
2012. márc. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szintén ezek a problémáim voltak, míg meg nem találtam ennek a lánynak a naplóját:

[link]


Hasonló tulajdonságokkal rendelkezett az ő haja is, mint a mienké.

2012. márc. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sztem a képen is rohadt jó:D

nekem mindig is az ilyen frizurák tetszettek:)

2012. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Tudom hogy ez rajtad nem segít, de nem bírom ki, hogy ne írjam le: Nekem szög egyenes, na jó, épp hogy hullámos hosszú hajam volt sokáig. És ölni tudtam volna egy olyan loboncér amit te képen feltettél... Amig nem volt olyan hosszú, hogy a saját súlya kihúzza, addig állandóan kreppeltem, hogy ilyen torzonborz-pumukli lehessek :)


De csak hogy valami értelmeset is írjak: a Fructis samponok között van kifejezetten száraz végű-zsíros tövű hajra való sampon. Nekem mondjuk a mentolosok jöttek be, amíg le nem vágattam (igaz, hivatalosan korpás hajara van, de mégis jók voltak zsírosodás ellen is) Shauma Q10 balzsam is bejött nekem. De ezzel kísérletezni kel, hogy neked melyik a legjobb.


Fodrásznak mond meg, hogy ne vágja vissza. Ennyi. Derékig érő kb. 3-4 év tüsiből. (legalábbis nekem ennyi volt)


Frizurát egy ilyen lobonchoz: Én a kreppelt hajamat csak hátra küldtem fajráffal, vagy kendővel, mert azt utálom ha a szemembe lóg. De ha van időd, meg kézügyességed, vagy jó kezű barátnőd az afrofonások is nagyon jók: tartósak, jól variálhatóak. Lehet az egészet befonni, vagy csak a fejtetőn, hogy ne lógjon a szembe...Nagyon szerettem azt is, hogy 6-8 pici "harapós" csattal tincsenként megfogattam a homlokom felett, hogy hátrafelé lógjon. Ha meg végképp utálod: konty, vagy lófarok, saját magán áthúzva:


[link]

2012. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!