Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A bőröm nagyon heges, gyulladt...

A bőröm nagyon heges, gyulladt és pattanásos! Leírtam majdnem mindent, segítség kéne?!

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok!Megjártam már rengetegszer a bőrgyógyászokat,kozmetikusokat....Sok mindent kipróbáltam! De semmi sem segített!Az arcom heges,mindig tele van pattanással, és rengeteg mitesszer is van rajta!!

Szégyenlem magam,már ilyen korban nagyon rossz!Munka ,párkapcsolat minden téren!!Gyógyszert nem szedhetek,egészségi állapotom miatt!:S Valami különleges dolog kéne!!Remélem van esély még!


2012. márc. 1. 20:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én este szappanos fogkefével végig megyek az arcomon. Nem tudom neked ez használ-e.
2012. márc. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdök huszonévesen és ez már vagy 10éve fennáll. A töménytelen arcmosással sem értek egyet, mert egy az, hogy rohadt nem mindegy milyen szappant használ az illető. Ha lehet, akkor már valami antibakteriális szappannal mosd, vagy olyannal, ami kifejezetten erre jó... Pl. kénes szappan vagy esetlegesen olyan, ami tök semleges, tehát semmi illatanyag vagy más nincs benne, ami irritálhatná a bőrt.

Másrészt hiába zsíros a bőr, a töménytelen arcmosással csak azt éri el, hogy kiszárítja teljesen a bőrét és ez még alapvetően a pattanásokon nem fog segíteni (tapasztalatból mondom).

Én most épp cinket próbálom ki, vagyis cinktablettát szedek és cinkes ecsetelővel kenem esténként az arcom is. Szerintem nálad is megér 1próbát, ha még nem próbáltad. Még csak pár napja szedem, csodákat nem is várok, de határozottan szebbnek látom az arcom. Már csak ahhoz mérten, hogy épp most jött meg olyankor meg annyira csúnya szokott lenni végképp a bőröm, hogy utcára sincs kedvem menni... Sőt, a bőrömön szoktam észrevenni, hogy aktuális lesz a menstruációm, de most fel sem tűnt semmi. Határozottan szebb lett, úgyh azt hiszem nálad is megér 1próbát.

A különböző tonikokat meg szerintem felejtsd el, mert azok is csak irdatlanul kiszárítják a bőrt - legalábbis nekem javulást nem nagyon hoztak.

2012. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy csináltass végig egy teljeskörű belgyógyászati, endokrinológiai, nőgyógyászati, fogászati kivizsgálást. Sajnos ez az a helyzet, amikor a külső kezelés semmit nem fog érni. Biztos vagyok benne, hogy ennek valami belső oka van és ha kiderítik mi a bajod és kezelni kezdik, a pattanásoknak is múlnia kell. Ne törődj bele. A bőrödre pedig addig használj nyugodtan gyógyalapozókat (Vichy, La Roche Posay) hogy jobban érezd magad. Kitartás!
2012. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
A Vermix Rázókeverék elvileg jó erre, keress rá google-n
2012. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
AHA kezelest meg nem javasolta senki? A GIGI-nel hallottam rola ill. a kozmetikus tanaromtol.Sokszor bevalik, de csak tavasszal es osszel vegezheto.
2012. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Neutrogena arctonik, nem kell kimosni, olyasmi hatása van mintha elkezdené kilökni a bőröd a faggyút, az elején talán jobban látszanak a bőrproblémáid emiatt, de többszöri használat után kitisztul a bőröd. Úgy kell használni, hogy nem öblíted le, mint a többi tonikot, hanem hagyod hatni.
2012. márc. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Nem adom fel, megpróbálom még amiket írtatok!

Köszi még egyszer!

2012. márc. 4. 20:41
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia, minden nap radírozd le az arcodat ezzel: [link]


Ez egy szalicilsavat és feketeáfonya kivonatot tartalmazó arcradír. A szalicilsav hatékony baktériumölő, míg a

feketeáfonya kivonat rendkívül bőrhelyreállító, és regeneráló hatásokkal bír. A mitesszereken és a pattanásokon kívül a pattanások nyomaival (azaz kisebb hegekkel) is elbír, mivel enyhén hámlasztja a bőrt.


Ha szükséges, nyomkodj ki pár mitesszert, amin úgy látod, hogy már elég érett, de óvatosan, hogy be ne gyullaszd. Az érett pattanásokat is kinyomhatod, nem kell egyből kozmetikushoz futnod! Viszont a te esetedben nem ártana legalább havonta elmenni hozzá egy arckezelésre. (tudom, biztosan jársz, ha már ennyi helyre elmentél a problémáddal)


Az arcradírozás és a szükséges nyomkodás után következzen a tonizálás, ezzel: [link]


Ez összehúzza a pórusaidat, fertőtlenít, és enyhíti a pirosságot, és szintén olyan anyagokat tartalmaz, mint az arcradír (hiszen egy termékcsalád), így a hegeidre is jó lesz.


Mondjuk ezt az arctisztítást alkalmazd minden reggel, és este is! Este már kevesebbet tegyél a kezedre az arcradírból. De este már én nem javasolnám a tonikot. Inkább beiktatnám az Aloe Vera gélt (bármely drogériában megtalálod), vagy az Aloe Vera sprayt. Remek baktériumölő, fájdalomcsillapító, és segíti a sérült szövetek( hegek) helyreállítását! Én is minden este bekenem vele az arcom, mert nekem ugyan enyhébb szinten, de nekem is vannak felületes hegecskéim, rózsaszín kis foltjaim, amik halványodnak minden nap, és tág pórusú, mitesszeres arcom van, ami gyakran begyullad, így pattanások jelennek meg. Nem tudsz vele mit tenni.. a mitesszeres bőr még akkor is be tud gyulladni, ha békén hagyod.. a szennyezett levegő... vagy néha akaratlanul is hozzáérsz a bőrödhöz as nemtiszta kezeddel.. nem beszélve a genetikáról, ami még rájátszik..


Nemrég sokat olvasgattam a mikrodermabrázióról, illetve a dermarollerről. Mivel már süt a nap, nem ajánlják! Pár napja voltam kozmetikusnál, kitisztította az arcom ( de estére ugyanúgy tele volt mitesszerrel, amit még magamnak nyomkodnom kellett, mert zavart) Utálom a kis fekete dögöket:D Na, és a kozmetikusnak mondtam a mikrodermabráziót ( bőrcsiszolás), ő persze rá akart beszélni, mondta, hogy még nyáron is alkalmazzák, és fényvédő krémet juttatnak a bőrbe, stb., de én nekem nem hiányzik most az, hogy süt a nap, és állandóan fényvédő krémet kenjem az arcom, és féljek, enhogy barna foltos legyen a napsugárzástól. Annyira bátor nem vagyok.

Ezt a bőrcsiszolást még a bőrgyógyászok is ősszel és téllel ajánlják, napsütésmentes időszakban, tehát nem adok a kozmetikus szavára, akinek mindegy, csak fizessek..

De még ezt ajánlanám neked, hogy próbáld ki! De csak november körül majd, amikor ott lesz az ideje, és kockázatmentes. Én is biztosan ki fogom próbálni :) Mert csökkenti a hegek méretét, halványítja a rózsaszín vagy barna foltokat, amik a pattik után maradtak, ha vannak apró kis ráncaid, azokat kisimítja, a mitesszereket szinte eltünteti, a tág pórust pedig összehúzza. Ajánlott kúraszerűen lecsiszolni a bőrödet, de már egy alkalomtól is meglátszik az eredmény.


Mikrodermabrázióról egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=DOhpB9nx20s


Heges bőr esetén kerüld a szolit. Persze a pattanásokra meg jó, mert leszárítja.. így azt mondom, hogy heti 1x lehet azért.


Figyelj az életmódodra! Fogyassz sok répát, mert abban van A-vitamin, ami hámképző, hogy szépen gyógyuljanak a sebeid. C-vitamin bevitelre is figyelj, ezzel ellenállóbb a szervezeted a bacik ellen. D-vitamin! Ami a tejben is van, vagy a napsütésben, ez is jó a bőrnek. Én ajánlanám az Olympos narancs-és sárgarépa italt, mert abban van A-, E-, és C-vitamin :) És a B-vitamin komplexet se feledd! :) Nézz szét a drogériákban, és szerezd be a vitaminokat, vagy pedig tényleg nagyon változatosan étkezz!:)


-Gyógyszeres krém, oldat, amit próbáltam, és bevált: Dalacin T oldat, Aknemycin krém (mindkét krém kb 1000ft)


-Öblögetheted kamillás vízzel a bőröd mondjuk kétnaponta. Gyulladáscsökkentő, és szárító hatású.


-Paradicsomlével ha mosogatod az arcod, az jó a mitesszerekre.


-Garnier szőlőkivonatos arcpakolás nagyon jó a bőrnek! Lehúzza a gyulladást, és csökkenti a pirosságot, életet ad a bőrnek. Én ritkán veszem, mert kb 800-900ft.. de amikor használom, hát nagyon szép a bőröm :)


-Házilag készíthető alma és kígyóuborkapakolás, megnyugtatja a bőrt! Lereszeled őket, és egy kicsi tejjel, és kicsike élesztővel összekevered, hogy pépes legyen.



20L

2012. márc. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!