Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőr problémák....

Pattanásos bőr problémák. Segítség?

Figyelt kérdés

Már kb. 3 hete használom az clean and clear termékeket


[link]


A bal oldalon található arclemosóhoz hasonló 2in1 arclemosó és maszkot használok aztán a jobb oldalon látható tonikot, aztán arckrémet hogy hidratálajam, ezt napi 2-3 alkalommal de nem használ. Rosszul csinálok vmit?


2012. febr. 19. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
én is ugyan ezt használtam,de nekem ettől csak több lett a pattim. Ezért abba hagytam és más termékeket kezdtem el használni.Köztük a Garnier Pure Active Exfobrusher. és ezt a terméket,csak dicsérni tudom,igaz még nem használom valami sok ideje. De nekem sokat használ,és még mellé tonikot is használok.Napról napra kevesebb a pattim,ajánlom,hogy próbáld ki,nem veszíthetsz vele semmit,esetleg ha neked nem jó hatást vált ki akkor abba hagyod és használni kezdesz egy másikat. Sok Garnier-es termék van amik jók. Clean and Clear-t én nem szeretem:)
2012. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Muszáj kozmetikushoz járnod, mert vannak olyan miteszerek, amik olyan mélyen vannak, hogy csak a bőr előkészítésével (gőzkezeléssel megpuhítják) csak a kozmetikus tudja kiszedni. Elég csak 1-2-3 havonta elmenni, nem vészes.

Va egy szappan ami még nekem bevált: Kecsketejes citromfüves szappan. Ezt a DM-ben megtalálhatod a gyógynövényes szekciónál, kb 30 Ft. Igazán nem sok.

Ha mjd jársz kozmetikushoz, utána feltétlenül használd tovább a bőrradírt, gyulladáscsökkentő kenőcsöt, valamint szárító kenőcsöt.


Itt találhatsz egy rövid leírást a szappanról:


[link]


17/F -igényes F. :P

2012. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még valami: Hogy mi a hatása a fentebb említett szappannak?

Miután beledörzsölted az arcodba, olyan, mintha csökkenne a gyulladáson, sokkal simább lesz az arcbőröd. Kellemes illata van, szóval ha mész suliba, akkor a pusziknál kellemes illatbomba hatást keltesz. :P Csak ajánlani tudom! :)

2012. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én eddig vagy 100féle terméket próbáltam, mire végre találtam olyat, ami használt.

Ki kell próbálni többféle terméket. Ha megmondod hány éves vagy és mennyi idős talán tudok ajánlani párat.


Amúgy az én személyes (és még sok szakember) véleménye az, hogy felejtsd el a pattanásos bőrre kifejlesztett termékeket. Hosszabb távon többet ártanak, mint használnak. Gyakran tele vannak alkohollal, szárítanak, mire a bőröd "kompenzálásként" még több olajat fog termelni, hogy ellensúlyozza a szárazságot, tehát még rosszabb lesz a bőröd pattanások szempontjából.

Napi 3szor teljesen felesleges tisztítani meg krémezni. Este végezz egy alapos arctisztítást, lehetőleg egy kíméletes arctejjel, ami nem bontja meg a bőröd egyensúlyát. Alaposan masszírozd be a bőrödbe a terméket, várj pár percet és egy nedves pamut kendővel vagy törölközővel gyengéden mosd le körkörös mozdulatokkal. Tonikot, főleg alkoholosat szerintem felesleges használni.

Használj egy könnyű, olajmentes hidratálókrémet.

Amik nagyon jók pattanásos bőrre, azok a kémiai hámlasztók. Ezeket érdemes heti 1-2 alkalommal bevetni, bőrradír helyett. Mélyen kitisztítják a pórusokat.

Az étkezésre is figyelj oda, egyél vitamindús ételeket, kerüld a cukrot, finomított lisztet és igyál sok vizet.

2012. febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
17/F azt a Granier pure matt brushert már használtam de attól még jobban kijöttek.
2012. febr. 19. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:

A lehetséges megoldások:

-dermofil paszta

-heti 1 szolárium (pattanások szárítása+D-vitamin, az jó a bőrnek)

-ne használj a zsríos, pattanásos bőrödre hidratáló arckrémet, lehet, hogy cak jobban zsírosít

-havi 1 kozmetikus

-sok folyadék, napi min. 2 liter

-gyógyteák (pl. hársavirág, kamilla)

-dalacin t oldat ( kb 1000 ft a patikában, fel kell iratni az orvossal, 3 napi használattól is már enyhülnek a tünetek)

2012. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!