Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék, hogy ne legyen...

Mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen a hajam?

Figyelt kérdés
Vállig érő göndör hajam van. Az utóbbi időben nagyon elkezdett hullani, szinte csomókat húzok ki belőle. A hajszálaim teljesen elvékonyodtak, nem dús a hajam, lelapul és nem rugalmas, ki van száradva. Már nagyon sokmindent kipróbáltam, próbálom védeni is, de semmi eredmény. :-(
2011. dec. 24. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Na először is mit teszel azért, hogy ne legyen ilyen a hajad? Mivel ápolod? Miket próbáltál ki eddig. Csak azért kérdezem mert nekem is kb ilyen hajam van és csomó praktikát kipróbáltam már én is. (pakolások,samponok, balzsamok stb.)Írd le, hogy miket használsz és megpróbálok segíteni. :)
2011. dec. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dús haj helyreállitó Garnier Sampont, Elseve Total Repair balzsamot, hajmosás utan Gliss száraz hajra való balzsamot, aztán néha (kb. két hetente) Avontól Dry Ends Serumot, Advance Techniques damage repair regeneráló hajpakolást száraz, töredezett hajra, Kräuter balzsam...de semmi...
2011. dec. 24. 21:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Most télen, sapkát hordok, a hideg miatt, de teljesen lelapul, csúnya lesz...Nyáron nem tudom hogyan kellene védenem a nap ellen...
2011. dec. 24. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen sajnos a göndör haj átka.Szerintem az egyik legszebb de legnehezebben kezelhető.Na akkor mondom, hogy nekem mik váltak be.:) Samponnak én is kipróbáltam már egy csomót, de most találtam egy nagyon jót. syoss azt hiszem, a keratinos (fekete dobozos)hajápolóból is van már keratinos a gliss kurnak. Nekem hálistennek nem hullik, de baromi száraz. Én erre hajpakolásokat használok, de nem a boltit mert az annyit ér mint halottnak a csók. Az én pakolásom a következő: tojássárgája, olivaolaj(lehet mandulaolaj is), és méz. Összekeverem, picit felmelegítem és a száraz hajamra kenem. Én a tövére nem szoktam, mert nekem hamar zsírosodik. Betekerem az egészet fóliába, sapit rá és 30 percig hagyom rajta, utána kimosom. Ezt kb 2 hetente szoktam ismételni, de lehet hetente is. A másik ami nagyon jó a ricinusolaj. Lágyabb lesz tőle a hajad, serkenti a hajnövekedést stb. Szintén felkened a száraz hajadra, fél órát vársz (ezt is fóliázhatod)aztán alapos hajmosás(lehet elsőre nem jön ki az összes.)

Emellett szedhetsz Revalid kapszulát is, bár erről nincs személyes tapasztalatom, de azt hallottam, hogy egész jó.

Olvastam, hogy télen sapkát hordasz, ezt nagyon pártolom. Fontos, hogy ne fázzanak ki a hajhagymáid. Másik tippem még, hogy ha teheted, ne használj hajszárítót, mert nagyon roncsolja a haj szerkezetét.

A lapos haj ellen jó, ha néha masszírozod a fejbőröd. Technika a következő: Lehajtod a fejed és végigmasszírozod a hajtöveket. Emelsz is rajta, és serkented is vele.

Hirtelen most csak ennyi jutott eszembe. :DD Azért írtam inkább természetes módszereket, mert nekem elsősorban ezek váltak be. Van nekem is 15 féle sampon,balzsam, pakolás a hajamra, de hosszútávon egyik sem volt megfelelő.

Remélem tudtam segíteni. Kellemes ünnepeket! :)

2011. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Kellemes ünnepeket neked is! :D
2011. dec. 25. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!