Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 20 évesen pattanások?

20 évesen pattanások?

Figyelt kérdés
3 honapja hagytam abba a foggátlót és visszajöttek a pattanások:( nagyon rossz és kellemetlen mert folyton nagy piros búbok vannak rajtam amit persze az alapozó sem fed:( valaki tud valamit ami használhat így 20 évesen mi lehet az oka? Serdülőkoron már rég túl vagyok:(
2011. szept. 7. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Életemben nem szedtem fogamzásgátlót, mégis 22 évesen pattanásos az arcom, és nagyon sok nálunk idősebb embernek is. Sajnos ez nem(csak) korfüggő.


Nekem mondjuk már egészen rendbejött az arcom, csak menzesz idején jön ki pár.


Ami nekem bevált:


-arclemosóként szappan (zsíros bőr esetén Nadin kénszappan, egyébként Baba szappan)

-tonik elhagyása

-pattanások kezelésére Aknesol és teafaolaj (felváltva)


Valamint 2-3 naponta egy pakolás:


-Ilcsi esemény előtti pakolás

-élesztős-mézes pakolás

-tojáspakolás

-aszpirin maszk


Hetente 2-szer radírozok.

2011. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a gyógynövényes (kamillás) gőzölés is jót tesz neki!
2011. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves korom óta szedek fogamzásgátlót. Most 26 vagyok, és kb 1 éve lett jó a bőröm, ez alatt azt értem, hogy 1-2 kicsi pattanás van rajta max, de zsírosnak még mindig zsíros. Már nekem is iszonyúan elegem volt belőle, hogy huszonévesen is ilyen problémáim vannak. Nekem asszem az segített, hogy nem piszkáltam a bőröm, nem locsolgattam alkoholos tonikokkal, inkább békén hagytam, próbáltam nem foglalkozni vele.
2011. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem csinálok vele semmit:( ami nagyon fehér kinyomom és ennyi, de még is előjönnek mindenap új és most kb 5-6 nagy van rajta:( 17 éves koromig ezzel szenvedtem önbizalom =0 aztán foggátlótól nagyon szép lett de abba kellet hagynom mert adenoma lett a májamon tőle és most minden előröl kezdödik:( nagyon tár pórusú a bőröm ilyen lyukacsos az egész most még erre a pattanások...nagyon rossz:(
2011. szept. 7. 15:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én szóról szóra így jártam!!! Igaz, én 23 éves vagyok most és egy éve kellett abbahagynom. Nekem kis tini korom óta ilyen kb. 12 évesen előjöttek és számtalan vizsgálat orvos kencefice sem segített, így fogamzásgátlót szedtem 19 évesen, de 22 évesen abba kellett hagynom máj probléma miatt, úgyhogy azóta is tiszta ragya vagyok. Szomorú vagyok, de legalább 3 év volt az életemből mikor szép volt az arcom :) :(
2011. szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azta! engem is ez bíztat már csak hogy volt 3-4 év mig szép volt:(
2011. szept. 7. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!